בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ממחר דיאטה 
ממחר דיאטה: הכל על שיטת הלימונדה 
 
 לימונים לחיים    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
ממחר דיאטה |
 

דיאטת הלימונדה, היא שיטה לניקוי רעלים שגורמת לירידה דרסטית במשקל ולאנרגיות גבוהות. אל תטעו, מדובר בדיאטת כאסח שבה שותים 12 פעמים ביום מיץ לימונים ובשאר הזמן צמים. האם הדיאטניות מאשרות?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כבר הצגנו לכם במדור "ממחר דיאטה" כמה וכמה דיאטות כאסח משוגעות ושנויות במחלוקת, אך הדיאטה הבאה שנציג לכם שמה את כולן בכיס הקטן. אם אי פעם תהיתם איך מצליחה ביונסה לשמור על גזרתה הדקיקה והמושלמת, התשובה טמונה בדיאטת הלימונדה שבה היא מתמידה באדיקות כבר שנים. שנייה לפני ששיטת הדיאטה הקיצונית הזו, שסחפה את ארה"ב נוחתת גם בארצנו, רצינו לספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת עליה, כדי שהיא לא תתפוס אתכם לא מוכנים.

 

מקור השיטה

 

דיאטת הלימונדה/הלימונים, או בשמה המסחרי "מאסטר ניקוי" (The Master Clinse), פותחה בשנת 1941 על ידי המטפל האלטרנטיבי סטנלי בורוז. השיטה יועדה על ידי מייסדה בתחילת דרכה כטיפול מונע כנגד מחלת האולקוס, ממנה סבל מכר שלו בשם בוב נורמן. החולה שסבל מן המחלה במשך שלוש שנים, מאס בדרכי הטיפול הקונבנציונליות, ופנה אל בורוז כדי שיושיע אותו. לאחר עשרה ימים, כשהדיאטה למרבה הפלא ריפאה את בעייתו של נורמן, ראה בורוז כי טוב והוציא את ספרו "The Master cleanser" ", בו הוא הניח את אבני היסוד לדיאטה, המשמשת בראש ובראשונה כשיטת ניקוי רעלים מהגוף, שתופעת הלוואי המשמעותית והחיוביות ביותר שלה היא ירידה מסיבית במשקל.

 

הספר אמנם יצא לאור בשנות הארבעים, אך הדיאטה תפסה תאוצה והחלה להיות פופולרית בארה"ב רק בשנת 1995, בזכות הספר "איך להפחית במשקל, לצבור יותר כוח ולהיות יותר מאושר בעשרה ימים", שכתב פיטר גליקמן, אחד ממשיכי דרכו של בורוז. כיום דיאטה זו נעשתה אפילו יותר מפורסמת, לאחר שסלבריטאים רבים ניסו אותה, התאהבו בה ולא התביישו להביע זאת באמצעי התקשורת.

 

ייחודיות השיטה

הספר the master cleanser
 הספר the master cleanser 
 צילום: עטיפת הספר 
 

יתרונותיו התזונתיים הברורים של הלימון, כמקור עיקרי לוויטמין C, המשמש לחיזוק המערכת החיסונית וטיהור האיברים הפנימיים והעובדה כי יש בו חומרים משתנים ומשמידי חיידקים, הם כנראה אלו שהובילו את בורוז להתבססות כמעט בלעדית על פרי זה במסגרת שיטת התזונה שהגה. הדיאטה כוללת שתייה יומיומית ומרובה של מיץ לימונדה מיוחד, העשוי מיץ לימון טבעי, סירופ מייפל אורגני, פלפל קאיין (אדום חריף) ומים.

 

איסורים והתחייבויות

 

בכדי למקסם את התוצאות הן מבחינת הירידה במשקל והן מבחינת ניקוי הרעלים ושאר הבטחות השיטה, יש לפעול על פי הוראותיו המדויקות של בורוז, המוצגות בספרו. ראשית, הדיאטה מתבססת על שתייה בלעדית של מיץ הלימונדה, לפיכך יש להימנע מכל סוגי המזון והשתייה האחרים, חוץ מתה צמחים משלשל. שנית, בכדי לסייע לתהליך סילוק הרעלים, יש לשתות בכל בוקר במהלך תקופת הדיאטה מי מלח, זאת בכדי לשטוף את הקיבה והמעיים. מעבר לכך, בכדי שהדיאטה תהיה אפקטיבית יש להקפיד על משך הדיאטה, לפי הנחייתו של בורוז יש להתמיד בה לפחות עשרה ימים ולא להמשיך בה יותר מארבעים יום. לטענתו, מיץ הלימונדה מכיל בדיוק את המרכיבים התזונתיים להם זקוק הגוף בתקופה זו ולכן אין לחרוג ממנה. אם רוצים לשמור על הגוף נקי מרעלים ובמשקל תקין, יש לבצע את הדיאטה לפחות 3-4 פעמים בשנה.

 
 

הבטחות השיטה

כמו כל שיטה אחרת לניקוי רעלים, הבטחתה העיקרית של דיאטת הלימון הינה לסייע בסילוק רעלים שמצטברים בגוף במשך הזמן בשל תזונה מערבית קלוקלת. לטענת מייסד השיטה ומשווקיה, תוצאות התהליך הינן תחושות גופניות חיוביות כגון קלילות וצלילות מחשבתית המלווים ברמת הריכוז וערנות גבוהות, הסרת עודפי ליחה וגודש, פתירת בעיות עור למיניהן, שיפור הראייה והקלה על תסמינים של מחלות כרוניות שונות. מעבר לכך, בשל היותה דיאטת כאסח, היא מבטיחה הורדה משמעותית במשקל בפרק זמן קצר, בסביבות תשעה קילוגרמים בעשרה ימים ועד לחמישה עשר קילוגרמים בשבועיים.

 

איך עובדת השיטה?

דיאטת הלימונדה כוללת שני שלבים עיקריים:

השלב הראשון הוא הדיאטה עצמה, בו כל מה שצריך לעשות במשך עשרה עד ארבעים יום זה לשתות את מיץ הלימונדה 6-12 פעמים ביום ולצום. פעם ביום בבוקר יש לבצע שטיפת מי מלח ופעמיים ביום בבוקר ובערב יש לשתות תה משמשל, והמיץ ידאג לכל השאר.

 

השלב השני המתבצע לאחר סיום הדיאטה ומתבטא בחזרה איטית והדרגתית לאכילה נורמלית, בצורה שלא תפגע במה שהשגנו במהלך הדיאטה. ביום הראשון לאחר סיום הדיאטה הגוף עדיין לא מוכן לספיגת מזון, לכן יש להמשיך לצום ולשתות מיץ תפוזים בלבד (במקום לימון) במהלך כל היום. בבוקר יש לשתות שמינית ליטר מיץ תפוזים מהול בשמינית ליטר מים. לאחר מכן יש לשתות בשאר היום רבע ליטר מיץ תפוזים.

 

בבוקריהם של הימים השני והשלישי יש לשתות רבע ליטר של מיץ תפוזים מהול בכמות זהה של מים ואילו בערב יש לשתות מרק ירקות. במרק מומלץ לשלב ירקות עליים עונתיים כגון: כרוב, סלק, פטרוזיליה ועוד, אך להימנע מאבקת מרק מקופסא. ביום הרביעי ממשיכים עם מסורת שתיית מיץ התפוזים בבוקר, אך בערב מתחילים כבר לאכול אוכל מוצק וקל לעיכול: פירות, ירקות, זרעים ואגוזים.

 

ביום החמישי, כשמערכת העיכול של הגוף אמורה כבר לחזור לעצמה, מותר לאכול באופן נורמלי, אך אסור לשלב בתזונה את המזונות הבאים: ג'אנק פוד, מוצרי חלב, תה, קפה, קמח לבן, אורז לבן וחלבונים כבדים מהחי. אם לאחר החזרה לאכילה שגרתית מרגישים כובד או מצוקה בקיבה, יש לחזור לדיאטת הלימונדה למספר ימים.

 

 
המתכון
 המתכון   צילום: סטודיו נענע 10 
 

מתכון מיץ הלימונדה המקורי של בורוז (לכוס אחת):

- 2 כפות מיץ לימון סחוט טרי

- כף של סירופ מייפל אורגני דרגה B

- קמצוץ של פלפל קאיין גרוס או לפי הטעם

- רבע ליטר של מים

 

דיאטת הלימונדה - הדור הבא

ביונסה, אוהבת את הדיאטה
 ביונסה, אוהבת את הדיאטה 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

גרסה מחודשת וקלה יותר לביצוע של דיאטת הלימונדה מגיעה כיום בצורת תוספי מזון, הניתנים לרכישה באינטרנט ללא מרשם רופא. הכדורים מכילים את אותם החומרים של הלימונדה הטבעית, בתוספת ויטמינים ומינרלים. הדיאטה בעזרת הכדורים שונה לחלוטין, היא משלבת אכילה לפי תפריט מאוזן ובליעת הכדורים מספר פעמים ביום.

 

יתרונות השיטה

 

כפי שניתן כבר להבין, מעצם הגדרתה כדיאטת כאסח, ירידה מהירה מאוד במשקל, כמעט ללא מאמץ (אם צום לא מפריע לכם), הוא אחד מיתרונותיה הבולטים של דיאטת הלימון. בנוסף לכך, משווקיה טוענים כי לרכיבים שמהם היא מורכבת יש יתרונות בריאותיים משל עצמם, מלבד מאפייניו הבריאותיים של המרכיב המרכזי בה - הלימון. פלפל הקאיין מכיל כימיקל שנקרא קפסאוצין, אשר משמש להרגעת מערכת העיכול ומאיץ את שחרור הרעלים מהדם, ואילו סירופ המייפל מכיל הרבה ויטמינים ומינראלים כגון: סידן, חומצות אמינו, אשלגן וברזל.

 

חסרונות

 

אמנם בטווח הקצר מספקת דיאטת הלימונדה פתרון מהיר ונוח יחסית לבעיית ההשמנה, אך לטענתה של רונית גלעדי דיאטנית קלינית, עלולה הדיאטה ליצור חסרים במרכיבי תזונה חשובים לגוף בטווח הארוך בשל חוסר האיזון והמחסור באבות המזון המאפיין אותה:

 

  • המחסור בפחמימות בדיאטה זו עלול לגרום לפגיעה משמעותית בגוף ובנפש. פחמימות ובעיקר פחמימות מורכבות מעלות את רמת ההורמון סרוטונין בדם, האחראי בין היתר על מצב הרוח. כתוצאה מכך, אנשים שישתמשו בדיאטה זו עלולים לסבול מדיכאון. בנוסף, הימנעות מפחמימות עלולה להוביל לרעב קיצוני ואכילה מרובה לאחר ה"צום" שתביא לעלייה דרסטית במשקל.
  • העובדה כי בדיאטה זו נאסר על אכילת חלבונים מן החי, כגון בשר, חלב, בביצים ודגים, עלולה לפגום בבניית הרקמות והאטת קצב חילוף החומרים בגוף, שבסופו של דבר תוביל להשמנה. כמו כן, מחסור בחלבונים מהחי מוביל בהכרח לירידה ברמת ויטמין B12, ובכך לפגיעה בלתי הפיכה במערכת העצבים.
  • חוסר אכילת ירקות ופירות במסגרת הדיאטה (מלבד לימונים) ימנע מהגוף ויטמינים, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון, החיוניים למערכת עיכול תקינה.
  • בעיות נוספות שהדיאטה יכולה לגרום הינן פגיעה בלתי הפיכה במערכת השלד ובפעילות השרירים, זאת בשל חוסרים במינרלים כמו סידן מגנזיום.

 

עלויות

 

ניתן לרכוש באינטרנט את ערכת דיאטת הלימונדה שכוללת את ספרו של בורוז, ליטר סירופ מייפל דרגה B, בקבוק פלפל קאיין גרוס, 16 שקיקים של תה צמחים משלשל, 10 שקיקים של תה מנטה, 10 שקיקים של תה ירוק וחבילת מלח ים. מחיר הערכה: 54.9$ כולל משלוח.

 

עוד במדור "ממחר דיאטה":

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by