בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ניו אייג' 
סוף העולם שמאלה: האם העולם ייחרב ב-2012? 
 
 העולם נחרב בגרסת הסרט "2012"    צילום: יח"צ    
ניו אייג' |
 

שנת 2012 שתחל בעוד ימים ספורים, היא שנה בעלת משמעויות רבות. רבים ניבאו שבשנה זו האנושות תגיע אל סופה, ואחרים דווקא טוענים בתוקף שעדיין מוקדם להספיד את כדור הארץ. טל אברמוביץ' פותחת שנה בצפירת אזהרה/הרגעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נדמה כי אנשים נהנים מפאניקה המונית ותיאוריות קונספירציה, אחרת איך אפשר להסביר את העובדה שכל כמה שנים אנו עדים להתפתחות של תיאוריות מסוג זה סביב תאריכים שונים. לאחר שהבהלה מבאג 2000 נרגעה, האנושות הייתה זקוקה לטרנד אפוקליפטי חדש, שהגיע בדמותה של שנת 2012 הבאה עלינו לטובה (או לרעה?). אז אם לא שמעתם מה טומנת בחובה שנת 2012, הנה כמה מהתחזיות והנבואות המפורסמות ביותר למה שעומד להתרחש.

 

נבואת בני המאיה

פירמידה של בני שבט המאיה
 פירמידה של בני שבט המאיה 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

רבות כבר נכתב, דובר ואף הוצג על מסכי ענק בסרט ההוליוודי שובר הקופות "2012", אודות נבואתם של שבט המאיה לבואו של סוף העולם בשנת 2012. ואם שבט זה של ילידי מרכז אמריקה, המבינים הדגולים באסטרונומיה וחיזיון העתיד באמצעות הכוכבים, אמרו זאת מי אנחנו שנתווכח.

 

לפי התחזית בתאריך ה-21 בדצמבר 2012 בשעה 11:11 בדיוק יתאפס לוח השנה. לוח הספירה הארוכה של המאיה המחולק ל-13 תקופות זמן (המכונות באקתונים), והבאקתון ה-13 והאחרון יגיע אל סופו וכך גם האנושות כולה. אם גם לכם זה נשמע קצת אכזרי ומופרך, חכו עד שתקראו את הנבואות הבאות שהתפתחו בעקבות תחזית זו, שללא ספק מתחרות ביניהן על התואר "התיאוריה הביזארית והמופרכת ביותר להסברת הסיבה לסופו של העולם".

 

יישור פלנטארי

 

לפי אחת הפרשנויות הדומיננטית של חוקרי לוח השנה המאייני, דווקא בתאריך הנדון, ה- 21 לדצמבר 2012, יחול מפנה השמש, אירוע המתרחש פעם ב-25,800 שנים, שבו תתיישר השמש עם מרכז שביל החלב. מאורע נדיר ובעל משמעות זה יוביל להפיכת הקטבים (הקוטב הצפוני יהפוך לקוטב הדרומי וההפך) ושינוי בשדה המגנטי של היקום, אשר יגרמו למהפכות וכאוס בכל רחבי העולם. "הדבר יבוא לידי ביטוי במאורעות טבע בעייתיים כגון: המסת קרחונים, שיטפונות וגלי צונאמי אדירים, התפרצויות הרי געש, רעידות אדמה ועוד" מסבירה האסטרולוגית והמתקשרת שלי רום. "זה ייגרם מכיוון שכתוצאה משינוי במיקום כוכבי הלכת והשמש, הם ימוקמו על גבי צלב מצפון לדרום וממזרח למערב, מצב שקרוי בעגה המקצועית צלב קרדינאלי, ומרמז על שינויים ותהפוכות קיצוניים".

 
 

נבואת סוף העולם לפי האיי צ'ינג

לא רק בני המאיה הכריזו על האפוקליפסה שתתרחש ב-2012, גם לסינים הקדמונים היה מה להגיד בנושא, כפי שמוצג בספרם הקדוש "האיי צ'ינג". הספר אוגר בתוכו מידע מיסטי רב בשילוב שלל נוסחאות מתמטיות ופיסיקליות, שהיוו בסיס לתוכנת מחשב מתוחכמת שנוצרה בידי המדען והפילוסוף טרנס מקנה, באמצעותה הצליב אירועים היסטוריים עם 64 פרקים מספר האיי צ'ינג. המידע אורגן בגרפים וטבלאות, שנמשכים באופן אירוני ומקרי (או שלא) עד ל-21 בדצמבר 2012. לנוכח סיומם של הגרפים ניבא מקנה את גורלו הזהה של העולם, שיגיע לקיצו בתאריך זה.

 

נבואות נוסטרדמוס

חזה כבר ב-1555 דברים על הימים שלנו
 חזה כבר ב-1555 דברים על הימים שלנו 
 צילום: ויקיפדיה 
 

לצד נבואותיהם המחרידות של בני המאיה לסוף האנושות, תחזיותיו של הרופא והאסטרולוג הצרפתי נוסטרדמוס, שנכתבו בספרו "נבואות", לגבי מה שיקרה בשנת 2012 נראות שפויות, תמימות וכמעט בלתי מזיקות (לפחות העולם לא ייחרב). אמנם נבואותיו של נוסטרדמוס פורסמו עוד בשנת 1555 ונכתבו כשירים מעורפלים וניתנים לפרשנויות שונות ומגוונות, אך מרבית האירועים העתידיים אותם חזה, לדוגמת השואה ואסון התאומים, אכן התרחשו במציאות או לפחות פורשו באופן שיראה כך. מלחמת עולם שלישית ומגוון רחב של אסונות טבע כגון: רעידות אדמה, שריפות וצונאמי, הם רק חלק מההתרחשויות שניבא נוטרדמוס לשנת 2012, כך שיש בהחלט למה לחכות.

 

כוכב הלכת ניבירו

אם עד כה לא הצלחנו להפחיד אתכם, הנבואה על כוכב לכת שעומד להתנגש בכדור הארץ בוודאי תעשה זאת. הכל החל בשנת 1976, כאשר הוציא לאור הסופר זכריה סטיצ'ין את ספרו השנוי במחלוקת "הפלנטה ה-12", אשר חשף לראשונה את קיומו של כוכב הלכת השניים עשר במערכת השמש שלנו, "ניבירו" או בשמו הדרמטי והמוכר יותר "כוכב X". אם זה לא עורר מספיק פאניקה בקרב הציבור, בשנת 1984 החלו פרסומים באמצעי התקשורת השונים בארה"ב על כך שכוכב הלכת האדמדם והענק (שגודלו פי 8 מכדור הארץ) נע במסלול אל עבר הפלנטה היקרה והקטנה שלנו ואף עומד להתנגש בה. כאשר נבואה מפחידה זו, שהופיעה בתחילה באתר האינטרנט של הפיזיקאית ננסי ליידר, לא התרחשה במועד שנקבע לה מלכתחילה (מאי 2003), היא נדחתה ל-21 בדצמבר 2012. בהמתנה לתאריך המיועד נהנו בינתיים תושבי ארה"ב מתיאוריות קונספירציה שונות שהתפתחו על בסיס התיאוריה לפיהן נאס"א והממשלה האמריקאית מסתירים את המידע מפני הציבור בכדי לא לעורר פאניקה.

 

2012: לא רק נבואות תוכחה וזעם

לפני שתיבהלו, תארזו את חפציכם ותהגרו במהירות האור לכוכב לכת מרוחק ובטוח יותר, כדאי שתקראו את שתי הנבואות האופטימיות הבאות לשנת 2012, שלתקוותנו יצליחו להרגיע אתכם. מסתבר שעדיין לא צריך להספיד את כדור הארץ שלנו ויש לנו עוד שנים לחיות עליו בבטחה. כך עולה מדבריהם של מומחי העידן החדש שאיתם דיברנו, הטוענים ששנת 2012 היא אמנם שנה משמעותית ועוצמתית, אך לא בגלל שזו השנה בה הכל ייגמר, אלא בדיוק להיפך.

 

נקודת מפנה בחיי האנושות

אוסונות כבדים כמו הצונאמי ביפן
 אוסונות כבדים כמו הצונאמי ביפן 
 צילום: רויטרס 
 

מפענוח צפני התנ"ך המסתוריים, מנבא לנו ספר הזוהר ששנת 2012 תהיה השיא בנקודת המפנה שעוברת האנושות כולה כבר שנים רבות. "שנת 2012 על פי הלוח העברי זה 5772, מספר שלפי חכמת הקבלה מקושר לגילוי עצום של אור, שפע, שלום ואחדות שיתרחש בשנה זו" אומר  אבנר מדר, יו"ר המרכז לקבלה. מתברר שהשינוי העוצמתי שיקרה בשנה זו יכול ללכת לשני כיוונים מנוגדים - חיובי או שלילי וזה תלוי בכל אחד מאיתנו, כך עולה ממדיניות "הכל צפוי והרשות נתונה" עליה מדבר מדר. "במקום שיש פוטנציאל של אור יש אפשרות זהה של חושך, אם כולנו נהיה במודעות של "ואהבת לרעך כמוך", נכבד את הזולת במקום לפגוע בו ונהיה סובלניים ונדיבים ולא  אנוכיים, אז יבואו עלינו שינויים חברתיים טובים ויהיה שלום עולמי".

 

לא משנה באיזו דרך נבחר, בסופו של דבר הסוף יהיה טוב, כך מסביר מדר "גם אם יקרו דברים רעים, הם יהיו הכוח שידחוף את האנושות אל עבר עלייה של מדרגה מבחינת המודעות". אז גם אם אתם לא מאמינים בתנ"ך או פועלים באדיקות אחר פקודותיו, שווה לכם להתנהג בהתאם לדברי הקבלה, הרי מי מאיתנו לא רוצה הפי אנדינג לשנת 2012, ועדיפה הדרך המהירה והטובה להגיע לשם מאשר מסכת של סבל וייסורים.

 

שינוי תדר ותודעה

הגישה הזו, בה מחזיקים מיסטיקנים רבים, סוברת כי נבואתם של בני המאיה נכונה אך פורשה שלא כהלכה. בניגוד למה שחושבים, בשנת 2012 אכן יגיע לסופו עידן, אך העולם לא ייחרב, אלא יחל עידן הדלי, שבו תהיה התעוררות רוחנית, שינוי בתודעה של האנושות כולה. המעבר לעידן חדש לא יהיה קל ויציב בפני האנושות קשיים רבים. "בתקופה זו אנו חווים שינוי בתדר של העולם, אשר מלווה במוות אנרגטי, אובדן של האנרגיות הישנות והסתגלות לאנרגיות חדשות" מספרת שלי רום. "הדבר יכלול אסונות טבע בסדרי גודל עצומים". המאמץ ישתלם ולאחר תקופת הסתגלות יביא העידן החדש לתוצאות חיוביות בכל תחומי החיים. כך למשל מנבאת רום כי "יחולו שינויים בשלטון, שיעבור מרודנות לאחדות ושיתוף פעולה, נזכה לפיתוחן של טכנולוגיות חדשות וניצור קשרים חברתיים חדשים הבנויים על חיבור אנרגטי ועמוק יותר בין אדם לחברו".

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by