בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים 
סיכום שנה: מחקרי הסקס שעשו לנו את 2011 
 
 מי היהי מאמין שהגברים אוהבים להתכרבל    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
יחסים |
 

גברים לא חושבים כל היום על סקס, נשים לאו דווקא אוהבות להתכרבל וגיקיות הרבה יותר פעילות במיטה ממה שאתם חושבים. סיכום השנה בתחום החשוב באמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עוד שנה חלפה והביאה איתה מחקרי סקס חדשים ומרגשים. אמנם חלק מהממצאים לא מצליחים לחדש לנו דבר, אבל התוצאות המפתיעות מאוד של מחקרים אחרים מלמדות אותנו, שבכל הקשור לסקס כדאי לנו להיכנס למיטה בלי יותר מדי דעות קדומות.

 

 

מנפץ הסטריאוטיפ: גברים לא באמת חושבים כל היום על סקס

גברים חושבים על סקס 19 פעמים ביום
 גברים חושבים על סקס 19 פעמים ביום 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

במשך שנים הואשמו גברים על כך שיש להם רק דבר אחד בראש, אבל מחקר חדש של אוניברסיטת אוהיו מגלה כי לא היה ולא נברא מעולם: בממוצע, גברים חושבים על סקס 19 פעמים ביום בלבד. לצורך השוואה - נשים חשבו על סקס עשר פעמים ביום בממוצע.

 

במסגרת המחקר, בו השתתפו 163 נשים ו-120 גברים בגילאי 18 עד 25, נתבקשו הנבדקים לשאת עמם מכשיר באמצעותו יכלו לספור כל מחשבה הקשורה לסקס: פעילות מינית זוגית או אוננות עצמית, פנטזיות ארוטיות, זיכרונות או גירויים מעוררים אחרים.

 

בקבוצת הגברים טווח המחשבות על מין מדי יום נע בין פעם אחת ל-388 פעמים, כאשר אצל הנשים נע בין פעם אחת ל140 בלבד. למרות ההבדל הגדול בין המינים, פרופ' טרי פישר שניהלה את המחקר, אמרה כי הדרך הטובה ביותר לחזות כמה פעמים יחשבו המשתתפים על מין מדי יום הייתה קשורה למידת הנינוחות ביחס לסקס ולמיניות שלהם ולא המגדר אליו השתייכו.

 

במטרה להסתיר את כוונת המחקר המקורית נתבקשו קבוצות הביקורת לתעד כל מחשבה הקשורה לאוכל או לשינה. הגברים, כך הסתבר, חשבו על אוכל 18 פעמים בממוצע (כל התוצאות שהתקבלו הינן מספר פעמים ליום בממוצע) ביום ועל שינה 11 פעמים ואילו הנשים חשבו על אוכל ושינה 15 ו-8.5 פעמים בהתאמה. העובדה שגברים חושבים גם על אוכל ושינה יותר מאשר נשים התגלתה כחשובה מאוד ומחזקת את הטענה המקורית של המחקר: זה לא שגברים עסוקים כל היום רק בסקס, אלא שהם מרוכזים יותר במחשבות על הצרכים הביולוגיים שלהם מאשר נשים.

 

הסוד לזוגיות ארוכה ומאושרת: כפיות לגברים, אורגזמות לנשים

 

מחקרים רבים הוכיחו את היתרונות הבריאותיים הגלומים במערכות יחסים ארוכות וטובות, אבל מחקר מקיף שערך מכון קינסי באוניברסיטת אינדיאנה השנה גילה את הסוד שמחזיק את הזוגות האלו מאושרים לאורך זמן: חיבוקים ונשיקות לגברים, והרבה אורגזמות אצל הנשים.

 

במחקר השתתפו 1,009 זוגות הטרוסקסואלים בגילאי 40 עד 70 מחמש מדינות: ארה"ב, ברזיל, גרמניה, יפן וספרד. אצל הנשים נמצא כי שביעות הרצון הכללית מהקשר הייתה תלויה בעיקר בסיפוק המיני שלהן. עוד נמצא כי ב-15 השנים הראשונות של הנישואים, נשים היו פחות מסופקות מינית באופן משמעותי מאשר בני זוגן, אך לאחר תקופה זו עלתה שביעות הרצון שלהן ה-20 אחוז.

 

אצל גברים הסיבות לשביעות הרצון מהקשר היו מגוונות יותר וכללו בריאות גופנית טובה יותר (גברים בריאים היו מאושרים יותר במערכת היחסים שלהם ב-67% לעומת גברים אחרים), תפקוד מיני תקין, וסיפוק נשותיהם (כל נקודה נוספת שהגבר ייחס לחשיבות האורגזמה של בת זוגו העלתה את מדד האושר שלו ב17%!). אחד הממצאים המפתיעים שהתגלו הוא העובדה שגברים שדיווחו על חיבוקים, נשיקות והתכרבלויות עם בת הזוג לעיתים קרובות, היו מרוצים פי שלושה ממערכת היחסים שלהם מאשר גברים אחרים.

 
 

האורגזמה הנשית: עכשיו גם הסרט

שנת 2011 הייתה שנה טובה מאוד בחקר האורגזמה הנשית: אחרי שהגיעו למסקנות חדשניות בנוגע לאזורים הפעילים במוח בזמן האורגזמה ואפילו הצליחו למפות איזה חלקים פעילים בזמן גירויים מיניים מגוונים בחלקים שונים של הגוף, הגיע הזמן להוציא על כך גם סרט.

 

לצורך המחקר התנדבה הסופרת קייט סוקול (שכמובן גם כתבה על זה ספר שיצא בקרוב) לבצע משימה לא פשוטה בכלל ולאונן בתנאי מעבדה כאשר מוחה נסרק במכשיר fMRI כל שתי שניות. החוקרים גילו תגובות עצביות מוגברות בלא פחות מ-80 אזורים במוח ולראשונה הצליחו ליצור סרטון וידאו המציג את פעילות המוח בתהליך שלפני, במהלך ולאחר האורגזמה הנשית. "אחד הדברים המדהימים ביותר הוא שכל המערכות הגדולות של המוח פעילות בזמן האורגזמה", אמר פרופ' ברי קומיסרוק מאוניברסיטת ראטגרס בניו ג'רזי שעמד בראש המחקר.

 

התמונות בסרטון הווידאו פורץ הדרך נלקחו מתוך רצף של 12 דקות במהלכן סוקול התקרבה לאורגזמה, חוותה אחת כזאת ונכנסה לשלב ההתאוששות ממנה. הצבעים מייצגים את רמות החמצן בדם באזורים השונים של המוח החל מאדום כהה המייצג פעילות נמוכה ביותר ועד לפעילות גבוהה ביותר המיוצגת על ידי צבע צהוב בהיר. המומחים מעריכים כי מחקרים שכאלו יוכלו לעזור לנשים רבות המתקשות בהשגת אורגזמה.

 

 

 

מפתיע: נשים עירומות מושכות יותר תשומת לב

היידי קלום. תגובה מהירה מצד הגברים
 היידי קלום. תגובה מהירה מצד הגברים 
 צילום: Splashnews/ASAPcreative, סטודיו נענע 10 
 

בפרס המסקנה המובנת מאליה של השנה זוכה פרופ' יארי הייטאנן וצוותו מאוניברסיטת טמפרה בפינלנד. החוקרים הציגו לקבוצת מתנדבים שכללה גברים ונשים תמונות של דוגמניות בשלבי התפשטות שונים, תמונות פנים בלבד ותמונות של מכוניות תוך סקירת הפעילות המוחית שלהם.

 

למרבה ה"הפתעה", התוצאות הראו כי גברים שצפו בתמונות נשים בעירום מלא הגיבו אליהן בתוך 0.2 שניות בלבד ובעוצמה החזקה ביותר. במקום השני הגיעו תמונות בגדי הים ובמקום השלישי נשים הלבושות לגמרי. בנוסף נמצא כי גברים הגיבו בעוצמה רבה יותר לתמונות של נשים עירומות מאשר לתמונות של גברים עירומים, ואילו הנשים שהשתתפו במחקר לא הושפעו באותו האופן כמו גברים בכל אחד מהמצבים שנבדקו. החוקרים סיכמו את הממצאים ואמרו כי התגובה המהירה של המוח כלפי נשים עירומות קיימת עוד מימי האדם הקדמון, משרתת את יצר הרבייה בבני אדם ועוזרת לו במציאת פרטנרים מיניים פוטנציאליים.

 

 

גיימריות עושות יותר סקס

סקר שנערך על ידי אתר המשחקים GameHouse וכלל 2,000 משתתפים העלה תוצאות סקסיות למדי לגבי נשים החובבות משחקי מחשב. 55% מחובבי משחקי האונליין שהשתתפו בסקר היו נשים, כאשר 64% הן דיווחו על היותן במערכת יחסים רצינית, ו-7 מתוך 10 על שביעות הרצון שלהן מסטטוס זה. 57% מהגיימריות מקיימות יחסי מין באופן קבוע, לעומת 52% מנשים שלא משחקות משחקי מחשב (38% דיווחו על קיום יחסי מין לפחות פעם אחת בשבוע לעומת 34% מנשים אחרות).

 

כמובן שיש לקחת את תוצאות הסקר בערבון מוגבל, אחרי הכל, מזמין הסקר הוא אתר המיועד לחובבי משחקי מחשב. אבל לפחות עכשיו את יכולה להמשיך לשחק טקסס הולדם, או סתם פארמוויל בפייסבוק, בלי ייסורי מצפון (וליתר ביטחון - רק קחי בחשבון שכל המחקרים מראים שמומלץ לעשות סקס במקום לשחק).

 

 
 צילום: צילום מסך http://thenaughtynerd.com 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by