בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים 
יעוץ מיני: למה כואב לי בזמן החדירה? 
 
  צילום: אימג' בנק / Getty Images    
יחסים |
 

וגם: האם אוננות יכולה להשפיע לרעה על יחסי מין עתידיים? היועצת המינית שלנו עונה לשאלות שמעסיקות את כולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

יש לכם גם שאלה? שלחו אותה למייל: Lifestyle@nana10.net.il 

שאלות נבחרות יתפרסמו כאן בשבועות הקרובים.

 

 

היי, אני מקיימת יחסי מין באופן תדיר מזה 3 חודשים, בחודש האחרון הרגע הראשון של החדירה שורף, מיד אחרי זה כבר לא כואב. נבדקתי אצל רופא והכל תקין. מה יכול להיות? איך אפשר לפתור זאת? אני מרגישה מאוד לחוצה ונראה לי שזה רק עוד יותר גורם לכאבים.

 

את כותבת שאת מקיימת יחסי מין באופן תדיר מזה 3 חודשים, כאשר בחודש האחרון הרגע הראשון של החדירה שורף ולאחר מכן הכל מסתדר. לדברייך גם הרופא אומר שהכל בסדר... אז מה קורה?

 

אחת מתוך חמש נשים מדווחת על כאבים בזמן החדירה. הכאבים נעים בין כאבים שמציקים ולא נעימים ועד לחוסר אפשרות לקיים יחסי מין בכלל. הרבה פעמים נשים אלו חושבות שזה רגיל - שלכולן שורף וכואב. ההשלכות בעייתיות: ירידה בביטחון העצמי, פחד מהכאב, פחד שהגבר יעזוב. הרבה פעמים הבעיה הזו גם גורמת לפרידות מתוך בורות.

נשים אלו נראות לפעמים כקרות - פריג'ידיות, אך הן פשוט מפחדות מכל מגע שיכול להוביל לחדירה. הן מעדיפות לעצור כל מגע מיני כבר מההתחלה.

  

אלפי נשים עוברות מרופא לרופא, במשך שנים הולכות לגניקולוגים שאין להם מושג מה קורה להן. יש הרבה גניקולוגים שלא מודעים ולא הוכשרו להבחין בגורמים לכאבים ובבעיה עצמה לכן אומרים למטופלות שהבדיקה יצאה תקינה והכול בסדר. זה מצב שיכול לשגע את האישה שמרגישה שמשהו לא בסדר אצלה. הגניקולוג רק בודק אם יש פטרייה או משהו, לפעמים נותן תרופות שרק מחמירות את המצב.

 

הנה ההמלצות שלי: אם יש כאבים יותר מחצי שנה או כאב שחוזר כל הזמן, צריך למצוא רופא שמכיר את הבעיה. לפנות לרופא סקסולוג או לרופא נשים שעובד עם רופא סקסולוג. יחסי מין לא אמורים לכאוב, חשוב להבין זאת ולטפל בכך.

 

שלום, אני בת 15
שמתי לב שבזמן אוננות, כאשר אני משפשפת את הדגדגן במשהו, אני מקבלת אורגזמה סופית. אך כאשר אני משפשפת אותו עם היד, אני לא מגיעה לאורגזמה זו. וכאשר אני מחדירה אצבעות וממשחקת גם בדגדגן עדיין לא מגיעה לאורגזמה זו. האם יש הבדל בין שני המקומות? האם יש אורגזמות שונות? האם אמורה לספק אותי האורגזמה של החדירה?

אני פוחדת מאוד שזה יפריע לי בקיום יחסי מין עם חבר שלי כאשר ימלאו לי 16. 
תודה 

 

 
 

לבת ה-15,

את שואלת על אוננות עם "משהו" (אולי את מתכוונת לחפץ כלשהו), או עם היד וכמו כן את שואלת האם אוננות יכולה להפריע ליחסים עתידיים עם חבר.

 

האוננות היא מעשה טבעי נורמלי ובריא בכל גיל. היא גם חלק בלתי נפרד מגיל ההתבגרות אצל רוב המתבגרים והמתבגרות. ככל שאת מאוננת, את לומדת על עצמך מה נעים טוב ומספק אותך וכך את מכירה טוב יותר מה נכון לך. יש נערות שאוהבות לענג את עצמן עם היד, אחרות אוהבות בזמן האוננות לחשוב על בנים, על מצבים מיניים וכדומה ולהשתמש בחפץ כלשהו. כל הדרכים כשרות ובתנאי שלא תפצעי עצמך עם החפץ או תשפשפי חזק מדי. אזור הדגדגן עשוי רקמה עדינה וכדאי לך "להקשיב" ולחוש מה נכון ומה נעים, מגרה עד לאורגזמה. ככל שתענגי את עצמך יותר, כך בהדרגה תלמדי להכיר טוב יותר את צפונות האזור ותדעי לענג עצמך טוב יותר עד לאורגזמה.

 

יש אורגזמות שונות. רוב הנשים מגיעות לאורגזמה ממגע על הדגדגן ובסביבתו, רק חלק קטן מהנשים מגיעות לאורגזמה בחדירה. ככל שתתנסי יותר עכשיו ובעתיד עם בן זוג תוכלי לזהות מה מתאים לך ונכון עבורך. חשוב לדעת שאין אורגזמה אחת שעדיפה על פני השנייה. כל אחת מהן היא טובה ו"כשרה" ובלבד שאת תהיי זו שיודעת איך ומה טוב עבורך. באשר לפחד שלך שהאוננות תפריע לך ביחסים עתידיים, שוב ברצוני להדגיש כי ההתנסות שלך רק תתרום לך לקשר עם בן זוג כי תדעי להנחות אותו בדיוק מה מתאים לך ויתכן שתסכולים רבים יימנעו ממך בעקבות כך.

 

שלום,
אני בן 28, רווק ומאונן כבר יותר מ-12 שנים ואף פעם לא קיימתי יחסי מין. לפני כמה חודשים הפסקתי לאונן בגלל שהסרטים האירוטיים כבר לא משפיעים עלי, ואני לא יודע למה הם לא נותנים לי חשק בכלל. אני מרגיש שסרטים זה משהו שאני מכיר ולא מחדש לי כלום.

אז יש לי שתי שאלות:
האם האוננות תשפיע על יחסי מין אחרי חתונה, ולא ארגיש באורגזמה למשל?
אחרי שהפסקתי לאונן, אי מרגיש לפעמים בכאבים. האם זה קשור לאוננות, מה לעשות כדי לקבל חשק שגורם לאוננות במקום סרטים?
 
תודה 

 

 
פורנו? כבר לא מעניין
 פורנו? כבר לא מעניין 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

שלום לך,

ראשית אני רוצה להתייחס לאוננות מול סרטי פורנו. בחורים רבים משתמשים בסרטי פורנו על מנת לאונן ולהגיע לפורקן מיני. חווית הצפייה בסרט הפורנו מאפשרת גירוי אוננות ופורקן לגברים רבים שהם רווקים, שעדיין לא התנסו ביחסי מין, אך גם לגברים נשואים.

 

בסרט הפורנו הכל זמין, מגרה, נראה טוב וללא כל מאמץ של יצירת קשר זוגי, מצב רוח של בת זוג ש"לא בא לה" וכדומה. אפשר ליהנות עד אורגזמה. אבל יש לזכור כי האירוע בסרט אינו אמיתי. הנשים היפות, הסקסיות עם הגוף המושלם, הגברים עם איבר המין המפותח שנמצא בזקפה מתמדת, הכל נקי, יפה וחושני ללא ריחות נלווים, דמעות, צחוק ורגשות אחרים שיש ביחסים אמיתיים. אתה רואה מה שבמאי הסרט רוצה להראות לך.

 

כאן גם מתחילות ההשוואות של הגוף שלך, שלה לעומת המציאות שלך, משך היחסים שהוא בדרך כלל ארוך בהרבה מהממוצע, המסך תמיד נראה נקי, ללא הפרשות או ריחות מיוחדים. לכן כאשר הצפייה בפורנו הופכת להיות העניין העיקרי ביחסי המין, נוצר ערוץ במוח שלעיתים קשה להשתחרר ממנו גם כאשר מגיעים ליחסים עם בת זוג אמיתית.

 

אתה מספר שהפסקת לצפות בסרטים כי כבר אין לך חשק. אולי הרגשת שאין לך סיפוק בגלל החוסר ב"דבר האמתי" וטוב שכך. כשהתרגלת לאונן ולשפוך זרע באופן קבוע ולאחר מכן הפסקת, ייתכן שיש לך כאב כי יש לך חשק ואתה בעצם לא עושה איתו כלום.

 

אוננות לא מזיקה ואין סיבה שהיא תשפיע על יחסי מין עתידיים, אולם יש לקחת בחשבון כי יש שוני בין יחסי מין לבין אוננות ברמת המגע שלך על איבר מינך, כאשר אתה יודע בדיוק איך לגעת, באיזה קצב ורמת לחץ אתה נוגע בעצמך. כאשר תהיה לך בת זוג, תוכלו ללמוד ביחד איך לענג אחד את השנייה.

 

אם אתה מרגיש שאין לך חשק, ייתכן וצריך לעבור זמן עד ש"תנקה" מעצמך את חוויית הפורנו, ואז תוכל להתחיל לענג את עצמך ממקום טבעי יותר, אולי תצרף פנטזיה כלשהי כמו גברים רבים אחרים. בכל מקרה עליך לדעת שאוננות היא חוויה טבעית נורמלית ואינה מזיקה.    

 
 

הייעוץ באדיבות הסקסולוגית נילי פירסט, מרכז ד"ר דריי - טיפול מיני וזוגי

 

יש לכם שאלה? שלחו אותה למייל: Lifestyle@nana10.net.il 

שאלות נבחרות יתפרסמו כאן בשבועות הקרובים.

 

עוד שאלות שמטרידות את כולם:

האם סקס מרובה גורם לפצעים?

 

למה הפעם הראשונה כואבת? 

 

איך לגלות לחבר שלך שזייפת אורגזמה?

 

מה נשתנה? יעוץ מיני לליל הכלולות

 

האם מותר לפנטז על אחרים?

 

איך מחזירים את החשק לסקס?

 

בחזרה לערוץ לייף סטייל»

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by