בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
האח הגדול 4: עיצוב הבית תואם את אווירת הקרקס 
 
עולם הבית |
 

אהבתם את הספה הארוכה, הזדעזעתם מהכורסה המנומרת והתלהבתם מחדר האח הגדול? גם אנחנו! האדריכלית חגית ורנר מנתחת את עיצוב החדרים בבית החדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 צילום: סטודיו 
 
 

האח הגדול מצליחה לעורר סקרנות כל פעם כאשר עולה לאוויר עונה חדשה. הסיבות לכך הן לא רק אופיים האקסטרווגנטי של הדיירים. הפעם העיצוב החדש של הבית, בחירת הפריטים, הגוונים הצבעוניים, סגנון המטבח וכדומה מעוררים סקרנות רבה.

 

בניגוד לבתים שחיים בהם יותר מארבעה חודשים, הבית של האח הגדול אינו בית אמיתי והוא בנוי מעומס של דימויים ואלמנטים, מכיוון שהצורך שלו שונה בתכלית מבית רגיל. 

 

הבית נותן פריסה רחבה של מוצרים שונים שיש בשוק, כאשר לבית רגיל מומלץ לבחור במקסימום 2-3 אלמנטים. קרקס זה אולי טוב לאח הגדול אך בבית זה יקשה מאוד על החיים.

 

האדריכל של הבית הוא, יריב כסיף ואת עיצוב הפנים עשה מיכאל ששון.

 

לרגל העונה הרביעית הבאה עלינו לטובה (או לא), ביקשנו מחגית ורנר, אדריכלית, לתת מבט מקצועי על אופי העיצוב:

 

המדרגות

המדרגות הן חלק אינטגרלי מהבית, נראות תלויות בחלל ומעוגנות בתקרה כהמשך למעקה. מסגרת המדרגות עשויה מברזל שחור, בעל פיתוחים המדגישים את היותן אלמנט מרכזי בבית, המכניס את הדיירים הישר אל לב הסלון תוך שהוא יוצר אפקט דרמטי.

 

 

 

 
 צילום: צילום מסך ערוץ 2 
 
 

סלון

הסלון הוא חלק ממערך החלל פתוח של הבית, אך הוא תחום בשטיח גדול וצבעוני היוצר הפרדה משאר החלקים. למרות החלל הגדול של הסלון, מצליח השטיח להקנות תחושה חמימה ואינטימית.

 

בכל הבית, נעשה שימוש נרחב במוטיבים של קרקס, כאשר הצבעים והאלמנטים לקוחים משנות ה - 70. אלו כוללים, כורסה מנומרת, ספה מפותלת באורך 6.5 מטר(הפיתול מאפשר ישיבה בכמה כיוונים על אותה ספה וכך ניתן לשבת יחד אך לחוד) וריצוף הדומה לאוהל קרקס, בגוונים כתום וירוק, המשדרים חדשנות ונועזות.

 

 
 צילום: צילום מסך - ערוץ 2 
 

תאורה

 בכל הבית נעשה משחק הכולל כמה שכבות של תאורה:

  • הארה כללית: גופי תאורה אורכיים, שקועים בתקרת גבס. גוף תאורה זה שמותאם לנורות פלורסנטים, מאפשר שטיפת הבית באור והבטחה שאף אזור לא יהיה מוצל. האלמנט האורכי ששואב את השפה שלו מתאורה משרדית, מכניס קצב לחלל ומדגים כיצד גוף שיגרתי לכאורה יכול בשימוש הנכון להוסיף קריצה עיצובית.

 

  • תאורה נסתרת: גופי תאורה אשר מאירים אלמנטים מיוחדים בחלל. גופים אלו נמצא בנישות (פינת אוכל, מטבח)ובניתוק בין קיר לתקרה (חדר שינה).

 

  • תאורה דקורטיבית: אורה הדקורטיבית מאפשרת הכנסת אלמנטים פיסוליים בחלל בנוסף לצורך הבסיסי בהארה. גוף תאורה תלוי מהתקרה מעל פינת האוכל מייצר עניין והארה נקודתית של השולחן, גוף תאורה מעל סלון מציין את מרכז הסלון ואת היותו חלל בפני עצמו, גופי תאורה תלויים מעל משטח עבודה במטבח להארה נקודתית, אלמנט תעשייתי נוסף הוא, גופי תאורה שקועים בקיר בחדר האח הגדול משמשים כאלמנט קישוטי שמכניס קצב וקריצה עיצובית.

   

 
 צילום: צילום מסך - ערוץ 2 
 

המטבח

המטבח תעשייתי בסגנון של פעם. המעצב השתמש בחומרים טבעיים - עץ, נירוסטה. כסאות בר ישנים, חלודים, שנרכשו בשוק הפשפשים. הגוונים: שחור-חום-אפור-לבן. מדי פעם ניתן לראות נגיעות אדומות (למשל, הסט סוכר-קפה-תה) שמונחות על משטח העבודה. הרצפה דומיננטית ןמאויירת והדלתות חלביות ושקופות (נשלטות על ידי מתג חשמל).

 

חפוי הקירות נע בין שתי דוגמאות עיקריות: קרמיקה לבנה מבריקה בתוך נישות וקרמיקה אפורה שחורה התוחמת את הנישות כעמודים. הקצב שנוצר מצד אחד מטשטש את נוכחות המראות שיש במטבח ומצד שני מייצר קצב ועניין בקיר, תוך כדי משחק עם דימוי מבנה תעשייתי ישן.

 

 

 
 צילום: צילום מסך ערוץ 2 
 

חדר האוכל

החדר נמצא בחלל המרכזי הפתוח אך מופרד ממנו באמצעות שינוי בריצוף אשר מתמרכז לכיוון שולחן האוכל, הקירות המעוגלים אשר מקיפים אותו וגוף התאורה הנמצא בדיוק מעליו מוסיפים להדגשת השולחן כאלמנט המרכזי בחלל. בפינה ניתן להבחין בשני ריפודים שונים של הכסאות, אך באותה פלטת צבע אשר מייצר את האחידות למרות השוני בינהם.

 

הריצוף דומיננטי, מאוייר ופתוח לחלל הסלון וחדר השינה. במרכזו שולחן אליפטי, המשתלב עם שאר האלמנטים המעוגלים בו (כמו קשתות, איורים).

 

 
 צילום: צילום מסך - ערוץ 2 
 

חדר אמבטיה

גוון אחיד שולט באמבטיה: כחול, המקנה תחושה רגועה ונעימה. האמבטיה עצמה עומדת על רגליים. הקיר מחולק לשני חלקים, כאשר התחתון בקרמיקה שגוונה אחיד, אך עם טקסטורה מעניינת. בחלק העליון פלטות זכוכית הנראות כציורי קרמיקה.

 

חלוקת הקיר מוסיפה לתחושת האינטימיות החמימה, מכיוון שהיא עושה מניפולציה בקנה המידה של החדר על ידי התאמתו לקנה מידה אינטימי של המשתמש. ברצפה ישנו משחק בגדלים, צבעים ודוגמאות של מרצפות ליצירת שטיח - רצפה. אלו מכניסים עניין נוסף לחדר האמבטיה.

 

 

 
 צילום: צילום מסך - ערוץ 2 
 

חדר השינה

למרות גודלו עדיין נותרה תחושה של אינטימיות מסוימת, על ידי  חלוקתו לתת אזורים. האינטימיות הושגה באמצעות חלוקת החדר לשלושה צבעים מרכזיים צהוב, סגול ואפור המקשר בניהם, תוך כדי שימוש בהפרדה מקירות גבס נמוכים, השומרים על החלל הפתוח. שטיח בז' מקיר לקיר תורם לתחושת החמימות בחדר ומשלים את פלטת הצבעים של הקירות.

 

החדר המרכזי שבו ישנים כל הדיירים כולל מיטות גבוהות ומפנקות. החללים שבהם ממוקמות המיטות, מחולקים לפי צבעים. על הקירות קישוטי שבלונות, כשהקונספט העיקרי עושה שימוש באיורים המוכרים לנו מקעקועי הגוף.

 

 
 צילום: צילום מסך - ערוץ 2 
 

חצר

בחצר השתמשו בחומרים מודרניים ואופנתיים של חוץ- דק מעץ, אבנים אפורות, צמחייה ודשא. הרצפה משלבת דק ודשא סינטטי, אשר יוצרים חלוקה למקומות ואזורים בחצר. הצמחייה המטפסת מטשטשת את נוכחות הגדר הגבוהה ונותנת תחושה פראית. הקירות הצבועים כשמיים מנסים לטשטש את נוכחותם כהמשך ישיר של השמיים הטבעיים.

 

במתחם - בריכה מחוממת, מחופה בשטיח מאבנים שחורות מודרניים. הצמחיה על הקיר  עשויה מבמבוק וקיסוס והרצפה מחופה בדק שעולה מעלה.

 

 
 צילום: צילום מסך - ערוץ 2 
 

חדר האח הגדול

את חדר האח הגדול ניתן לראות כבר מהירידה במדרגות. הקירות החיצוניים שלו אינם ישרים. הם מדמים אוהל ומשמשים כאלמנט קישוטי נוסף בחלל הפתוח וכהדגשת החדר כמקום נפרד.

 

הנסט - מעוצב כבית על עץ מודרני ובניגוד לחזית הכחולה העתידנית שלו, בפנים פלטת הצבעים חמה וארצית. הנסט כמו תלוי באוויר והוא צופה על כל המתרחש.

 

 
 צילום: צילום מסך - ערוץ 2 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by