בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עונת החתונות 
בדרך לחתונה עוצרים בסמארטפון: אפליקציות לתכנון חתונה 
 
 כלה/ מארגנת חתונות שלא נשברת תחת הלחץ    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
עונת החתונות |
 

אין משהו קשה ושנוא יותר מתכנון וארגון של החתונה המושלמת, הכלה הופכת למכשפה והחתן רוצה לבטל את כל העסק. כדי שזה לא יקרה, אספנו כמה תוכנות ואפליקציות שיעזרו לכם לצלוח את המשימה הבלתי אפשרית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בכל שנה צועדים אל עבר החופה אלפי זוגות, רובם מתארסים כשנה עד שנה וחצי לפני המועד שנקבע ומבלים את הזמן הנותר בתכנון אינטנסיבי וקפדני של היום המאושר בחייהם. אז בכדי שאלו מכם המתכננים חתונה בקרוב לא יצטרכו לעשות זאת לבד, ריכזנו מספר תוכנות ואפליקציות שיהפכו את התהליך הארוך והמייגע של תכנון החתונה לקצת יותר כייפי ונטול דאגות.

 

תכנון חתונה - משימה כמעט בלתי אפשרית

 

יום החתונה הוא ללא ספק אחד הימים המאושרים בחיים, אך מסתבר שההכנות לקראתו מפרכות, מעייפות ומבלבלות. מרגע שטבעת האירוסין על האצבע מתחיל מרוץ אינטנסיבי של כמה חודשים לתכנון החתונה שמוגדר על ידי מרבית המתחתנים הפוטנציאלים כמשימה קשה, מלחיצה וכמעט בלתי אפשרית.

 

"תכנון חתונה זו חוויה חד פעמית, לא הייתי רוצה לחזור על זה פעמיים" טוענת הנשואה הטרייה מרינה בילייה. "הקושי בתכנון החתונה נובע מכך שמדובר בתהליך מורכב, קיימים הרבה ספקים מכל קטגוריה וצריך לבחון את כולם, למיין אותם ולבחור ביניהם תוך התחשבות בשני הצדדים (של הכלה ושל החתן), כדי לא לפגוע ברגשותיו של אף אחד במשפחה, וכל זה בלחץ של זמן".

 

אם עשיית אינספור מטלות בזמן קצוב אינו מספיק מלחיץ, יש גם את עניין התקציב שמציב בפני הזוג ובני משפחותיהם לא מעט דילמות. "הניסיון לעקוב אחר ההוצאות הוא עבודה מסורבלת וקשה" טוענת מרינה "אני בתכנון החתונה שלי הייתי כותבת כל הוצאה או סגירת עסקה על דף ומחשבת כל פעם מחדש כמה עוד נשאר לי בתקציב, זו הייתה עבודה קשה".

 

למזלם של זוגות מאורסים כיום, הם כבר אינם צריכים להתמודד לבד עם הקושי שטומן בחובו תהליך תכנון החתונה, העולם הווירטואלי מעמיד לראשותם אינספור תוכנות מחשב ואפליקציות סמארטפון. "מטרתן העיקרית של תוכנות אלו הוא להעניק שקט נפשי לזוג ובני משפחותיהם. כך הם יכולים לדעת בכל שלב כמה כסף הוציאו וכמה כסף עוד נותר להם". מסביר דוד רוזן, מנכ"ל חברת אשור תוכנה. "באופן כזה מונעות התוכנות הללו בזבוז מיותר של כספים כפועל יוצא מהקלישאה לפיה מתחתנים רק פעם אחת". בנוסף לכך מאפשרות תוכנות אלו תיעוד מלא ובזמן אמת של כל העסקאות והצעות המחיר שמציעים להם הספקים, מעקב אחר כמות המוזמנים וסידור שולחנות, כל אלו חוסכים כסף רב למתכנני האירוע.

 

מעבר לכל אלו, ניחנו תוכנות ואפליקציות אלו ביתרון נוסף - הן ניתנות לשימוש לכל שכבות האוכלוסייה, מהחוגים הדתיים ועד לחילוניים, מצעירים למבוגרים, עם ההגבלה היחידה: דרוש ידע מסוים בממשקי מחשב פשוטים או בעלות על סמארטפון.

 
 

תוכנת מחשב "החתונה" של חברת אשור תוכנה

תוכנת מחשב "החתונה" של חברת אשור תוכנה
 תוכנת מחשב "החתונה" של חברת אשור תוכנה 
 צילום: צילום מסך 
 

אם ראיתם את הסרט "מארגנת החתונות", אתם בוודאי כבר יודעים את חשיבותו הרבה של גורם חיצוני, מוסמך ואחראי שיפקח על ארגון החתונה - יאסוף את כל המידע הדרוש, יעקוב אחר ההוצאות ויוודא שכל המטלות מתבצעות בזמן. היא אמנם אינה עשויה בשר ודם, אך תוכנת המחשב "החתונה" מתפקדת ממש כמו מארגנת חתונות מהסוג האנושי.

 

היוצר שלה דוד רוזן אומר ש"התוכנה כוללת ממשקים שונים שיכולים לשמש זוג שרוצה לארגן את החתונה בעצמו, כגון: מסך לניהול רשימת מוזמנים עם מעקב לאישור הזמנות, מסך לארגון קבוצות מוזמנים שמאפשר סידור קל יותר של השולחנות, לפי הקבוצות אליהם משתייכים האורחים ומסך מעקב אחר הוצאות והתקשרויות עם ספקים  שבעזרתו התוכנה מחשבת את סך ההוצאות". ואם לא די בכך, התוכנה כוללת גם יכולת לתעד את המתנות הכספיות שהתקבלו מהחתונה ולהשוות ביניהם לבין ההוצאות, כדי לדעת מהו הרווח מהחתונה (או ברוב המקרים ההפסד). התוכנה פותחה על ידי הזוג רוזן בשנת 1999 לארגון חתונת בתם, וכאשר ראו כי טוב החלו לשווק אותה גם לקהל הרחב.

 

איך משיגים? התוכנה עולה 199 ₪  וניתנת להורדה באתר החברה.

 

 

To do before I do

כמה זמן נשאר עד ליום החתונה? מתי צריך לשלוח את ההזמנות? על כל השאלות הללו ועוד רבות נוספות תענה לכם אפליקציית האייפון "To do before I do". לחץ הזמן בו נתונים הזוג המאושר בעת תכנון חתונתם עלול להשכיח מהם ביצוע של מטלות מסוימות בזמן הנדרש. בדיוק מסיבה זו הם זקוקים לאפליקציה שתזכיר להם מה עליהם לעשות ומתי. כל מה שצריך לעשות זה להגדיר את תאריך היום המיוחל, והאפליקציה תעשה את השאר: היא תספור עבורכם כמה ימים נותרו עד החתונה, תציג בפניכם את המטלות הקרובות שעוד לא בוצעו, ותאפשר לכם לשלוח אותם לבני המשפחה באי מייל. ואל תדאגו, האפליקציה מצוידת מבעוד מועד ברשימת מטלות מרכזיות שיש לבצע לפני החתונה, כך שבטוח לא תשכחו לעשות שום דבר חשוב.

 

איך משיגים? האפליקציה חינמית וניתנת להורדה לבעלי מכשירי אייפון, אייפד ואייפוד כאן.

 
 צילום: צילום מסך 
 

חתונה - השוואת מחירים

אחת הבעיות המרכזיות בתכנון חתונה נובעת מהצורך לבחור מבין אינספור בעלי המקצוע והספקים הקיימים בשוק. בין אם אתם רוצים את הספק הטוב ביותר או רק את זה שהצעת המחיר שלו היא האטרקטיבית ביותר, אפליקציית השוואת המחירים הזו יכולה לסייע לכם. במסך הפתיחה עליכם לבחור תחום שבו אתם מחפשים ספק (בר אקטיבי, אולם ועוד) ולאחר מכן להגדיר את פרטיכם האישיים (הכוללים שם, איזור ומייל) וחמשת הספקים שדורגו במקומות הגבוהים, מבחינת שירות טוב ועלות נמוכה, על ידי משתמשי האפליקציה כבר בדרך אליכם, לכם רק נותר להשוות בין החמישה ולבחור סופית.

 

איך משיגים? האפליקציה עולה 0.99$ וניתנת להורדה לבעלי מכשירי אייפון, אייפד ואייפוד כאן.

 

 
 צילום: צילום מסך 
 

Ibridal gown

כל כלה רוצה להיראות במיטבה ביום חתונתה, מסיבה זו הפכה בחירת השמלת למטלה הקשה ביותר בתהליך תכנון החתונה. כדי להקל על הבחירה, לפני שתלכי לסלון הכלה הנבחר, מלווה באמך, אחותך או חברה טובה, חשוב שיהיה לך בראש רעיון לשמלת הכלה אותה את מחפשת. כאן נכנסת לתמונה האפליקציה Ibridal gawn שנועדה לסייע לך למצוא את השמלה המושלמת בשבילך. האפליקציה כוללת מנוע חיפוש עדכני בעזרתו תוכלי לחפש שמלה לפי פרמטרים כמו סגנון, מחשוף ובד, מידע נרחב על שמלות הכלה המוצגות הכולל מיקום, עלות ומעצב ואפשרות לשתף זאת באי מייל או בפייסבוק. בין לבין חיפושייך באפליקציה תוכלי להתעדכן וללמוד גם את ז'רגון הכלות באמצעות מילון המונחים שכלול בה.

 

איך משיגים? האפליקציה עולה 3.99$ וניתנת להורדה לבעלי מכשירי אייפון, אייפד ואייפוד כאן ולבעלי מכשירי גלאקסי (או מכשירים אחרים עם מערכת ההפעלה אנדרויד) ההורדה כאן.

 

 
 צילום: צילום מסך 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by