בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
זריקת הרגעה: טיפולי בוטוקס לסילוק קמטי הבעה 
 
 לא רואים שהיא מאושרת? זה כנראה הבוטוקס. שנירר    צילום: מתוך התוכנית    
עולם היופי |
 

חיבתה של המעושרת לאה שנירר לבוטוקס המטשטש קמטוטי פנים גרמה לנו להתעניין: מה הם חומרי המילוי הפופולאריים, באיזה גיל אפשר להתחיל להזריק ולמי זה מתאים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חיפוש הביטוי בוטוקס בגוגל מעלה קרוב למיליון תוצאות בעברית ו-42 מיליון תוצאות באנגלית. טיול קצר ברחובות תל אביב, בפריפריות ובאתרי כוכבי הוליווד המטופחים מוכיח כי, טיפול זה כובש את העולם בקצב מסחרר ומשנה את תפיסת אידיאל היופי הנשי והגברי.

 

ה- 60 של היום זה ה- 40 של פעם ובמקרים רבים תתקשו לנחש את גיל האדם העומד מולכם. זאת בזכות מספר הזרקות קטנות המאפשרות לטשטש באופן משמעותי את קמטי ההבעה המסגירים את הגיל.

 

הפשטות, הנגישות, הלגיטימציה והמחירים שהולכים ויורדים הופכים את ההזרקות לאחד מהטיפולים המהפכניים, ששינו את פניי עולם האסתטיקה. בוטוקס בשילוב הזרקות חומרי המילוי, החליף את ניתוחי המיני ליפט וחסך מאתנו טיפולי פנים רבים ומגוון סוגי פילינג, שלעולם לא היו מספקים את אותה התוצאה.

 

רוצות גם להראות כמו לאה שנירר בעזרת מילוי קמטים? קראו קודם כל את ההסברים של ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית על התחום:

 

חומרי המילוי הפופלאריים


 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

חומרי ההזרקה הפופולאריים כיום לטיפול בקמטים וקמטוטים הינם בוטוקס וחומרי מילוי. לכל אחד מהם מטרה שונה ואלו מיועדים לטיפול באזורים שונים בפנים.

 

בוטוקס: חומר המוזרק בכמויות קטנות לאזורים מסוימים בפנים, בהם מופעלים שרירים היוצרים עם הגיל קמטים וקמטוטים. מטרת הטיפול בבוטוקס היא להרפות את פעילות שרירים אלו ובכך למנוע את היווצרות הקמט. הבוטוקס הוא החומר היחיד המטפל בסיבה, שגורמת לקמט ולכן טיפול קבוע יכול להאט ואף למנוע הופעה של קמטים חדשים. אזורים שכיחים בהם הטיפול בבוטוקס נפוץ הם: אזור קמטי החיוך המופיעים בצידי העיניים, אזור השריר הרוחבי של המצח היוצר פסים ארוכים כאשר אנו מזיזים אותו מעלה ומטה  ואזור "קמטי הכעס" הנוצרים כתוצאה מהפעלת השריר שבין העיניים. הבוטוקס כאמור, מרפה שרירים אלו והקמטים הנגרמים כתוצאה מכיווץ השרירים נעלמים באורח פלא.

 

חומרי מילוי: לעומת הבוטוקס אלו הם חומרי הזרקה המאפשרים למלא את הקמטים ובכך לעצב את הפנים, לתקן אסימטריה ולטשטש את סימני הגיל. מדובר ב"נוסחת פלא" בזכותה ניתן לטפל בקמטים בכל הפנים החל מאזור המצח, עיניים, לחיים, צידי הפה, שפתיים וצידי השפתיים. חומרי המילוי מאפשרים גם לעצב את עצמות הלחיים ולהעניק להם מראה מעוגל, מלא וצעיר, לעצב את האף כתחליף לניתוח פלסטי במקרים בהם נדרש תיקון קל וכמובן למלא את השפתיים למראה נשי, אסתטי וצעיר.

 

את חומרי המילוי ניתן לחלק לשתי קבוצות: חומרים זמניים וחומרים קבועים. ההבדל בין הקבוצות הוא לא רק במשך הפעילות אלא גם במנגנון הפעולה, סוג הסיבוכים ושכיחותם. חומרים זמניים הינם חומרי מילוי, שמשך פעולתם הוא בדרך כלל לטווח של  שנה - שנה וחצי. חומרים אלו מבוססים על חומרים המצויים בגופנו באופן טבעי כמו חלבון הקולגן וחומצה הילארונית. יתרון חומרי המילוי הזמניים הוא שהגוף מגיב אליהם כאילו הם חלק ממנו ולכן מקרי האלרגיות והסיבוכים מהם נדירים ביותר.

 

חומרים קבועים לעומת זאת הינם חומרי מילוי, שמשך פעולתם הוא ארוך יותר, אך אלו מורכבים מחומרים סינטטיים ולא טבעיים המעלים את הסיכוי של הגוף להגיב נגדם ולדחותם. שימוש בחומרי מילוי קבועים עלול ליצור גבשושיות היוצרות מראה לא אסתטי שאינו ניתן לתיקון. חומרים אלו מכילים טיפות (סיליקון) או כדוריות מיקרוסקופיות (ניופיל, מטרידקס, רדיאס).

 
 

למי זה לא מתאים?


 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

ד"ר מוניקה אלמן, רופאת עור מומחית, ובעלת רשת מרפאות מסבירה למי לא מתאים לעשות בוטוקס:

 

  • בוטוקס נועד לטפל בקמטי מימיקה וקמטים דינאמיים, בעיקר מסביב לעיניים, בין הגבות והמצח וגם באזור הצוואר, בחלקו העליון. לעיתים, בעור דק מאוד עם הרבה מימיקה יש להיות זהירים בכמויות ולעיתים לשלב בין חומרי מילוי ולא רק בוטוקס. למי שיש א-סימטריה בולטת בין העיניים, צריך לשים לב שחלוקת הבוטוקס תהיה מאוד זהירה ושם חובה להוסיף חומר מילוי נוסף.

 

  • הבוטוקס יכול לגרום לאישה/גבר עם עודף רב של עור בעפעף העליון לנפילתו בשל עודף העור.

 

  • במקרים של עור מאוד שמן וקמטים הבוטוקס לא ייתן פתרון, לכן בחירת מטופלים היא כלי מאוד חשוב להצלחה של טיפול אסתטי.

 

  • למי שיש בעיות בשרירי העיניים או בעיות בשרירים בכלל, יש להימנע מהזרקות של בוטוקס לגמרי.

 

  • בשום אופן אין להזריק בוטוקס למי שעבר הרפס ליד העיניים, עם פגיעה מסוימת ורגישות בעור - לתקופה של חצי שנה.

 

  • לפני ניתוחי עיניים ועפעפיים אין להזריק בוטוקס וזאת בכדי שמצג השריר לא ישתנה, כדי שלמנתח תהיה תמונה אמיתית של המצג. בנוסף, גם אחרי ניתוח עיניים אין להזריק עד כשנה, אלא למי שיש מימיקה מאוד חזקה וגם אז ההמלצה היא תקופת המתנה של 6 חודשים.

 

  • אין לעשות יחד טיפול בוטוקס ופילינג מרפאתי.

 

  • אנשים אשר עוסקים בספורט אתגרי, עליהם להימנע מפעילות ספורטיבית 48 שעות לאחר הזרקת הבוטוקס.

 

  • ההמלצה לנוסעים לחו"ל היא להזריק 48 שעות לפני הטיסה, במיוחד בוטוקס עקב הבדלי הלחצים על השרירים.

 

  • גם למצוננים לא לא מומלץ להגיע להזרקה.
 

נכון או לא נכון?


 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

הבוטוקס גורם להתמכרות: החומר איננו ממכר בשום צורה שהיא. אין חובה או צורך לטפל שוב לאחר הפסקת פעולת החומר. מה "שממכר" זו התוצאה היפה והרצון לשמור עליה.

 

הבוטוקס מצטבר בגוף ומזיק בשימוש ממושך: אין שום עדות להצטברות החומר או להשפעות מזיקות ארוכות טווח.

 

הבוטוקס יוצר פני מסכה ללא יכולת הבעת רגשות: טיפול בבוטוקס מחייב מיומנות רבה והבנה עמוקה של האנטומיה של שרירי הפנים. טיפול לא מיומן יכול להותיר פנים קפואות ואף מעוותות, אולם בטיפול מקצועי ניתן להשיג תוצאה יפה מבלי להותיר פני מסיכה. טיפול בבוטוקס אמנם נראה פשוט אולם הוא דורש מהרופא להפגין לא רק את יכולתו המקצועית אלא גם את כישרונו האמנותי.

 

הבוטוקס ממלא את הקמטים ולכן הם נעלמים: הבוטוקס איננו חומר מילוי והוא לא ממלא את הקמט. למעשה הבוטוקס הוא החומר היחיד שמטפל בסיבה למרבית הקמטים בפנים. הסיבה לקמטים הם שרירי ההבעה אשר בהתכווצותם גורמים לקימוט העור מעליהם. הבוטוקס גורם להרפיית השריר במקום ההזרקה בלבד ולהעלמות הקמטים שנוצרו בגלל פעולות השריר.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by