בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
צמוד לקיר: חידוש הבית באמצעות טפטים 
 
 טפטים    צילום: יחצ גלרי גולדשטיין טפט    
עולם הבית |
 

שוק הטפטים מציג השנה אינספור חידושים ההופכים לבחירה האידיאלית לקראת חידוש הבית המסורתי באביב מבלי לשבור, לפרק או להרוס קירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פסח היא תקופת החידוש והרענון, שבה מבקשים ישראלים רבים לחדש את מראה הבית ולהכניס אווירה חדשה לחלל. אחת הדרכים הפופולאריות שצוברות תאוצה בשנים האחרונות הם חיפויי הקירות, שזוכים לשלל קולקציות מקוריות בזכות שיתופי פעולה עם אומנים בינלאומיים. שוק הטפטים אשר גם השנה בדומה לאשתקד צמח ב-8%, בין היתר בזכות העובדה שהוא מאפשר "לשפץ" את החדר מבלי להזדקק לשירות אנשי מקצוע והכי חשוב- לעיתים חוסך השקעה כספית גבוהה ומאמץ.

 

חיפויי הקירות של היום שונים במהותם מאלה המוכרים מפעם, שההדבקה שלהם הייתה מסורבלת והותירה סימנים בהסרתה. לעומתם, חיפויי הקירות החדשים קלים להדבקה ולהסרה, מגיעים באינסוף דוגמאות וסגנונות, ומאפשרים בקלות יתירה לשנות את האווירה בחדר, בפחות מאמץ משיפוץ החדר. כל אלה הובילו לכך ששוק חיפויי הקירות נמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות.

 

 
ורוד זועק
 ורוד זועק   צילום: יחצ כרמל 
 

כמה זה עולה לנו?

שוק הטפטים העכשווי מציע היצע שופע של חומרים, צבעים, טקסטורות ומרקמים בקשת סגנונות רחבה, מקלאסי-מלכותי ועד למודרני-עתידני, תוך התכתבות מתמדת עם הטרנדים הבולטים בזירת העיצוב הבינלאומית. הטפטים מגיעים בגדלים הנעים  בין 0.5 על 10 מטר לגליל ועד לגלילי ענק המגיעים בגדלים של 1.40 על 40 מטר לגליל. מחירי הטפטים נעים מ-48 שח' למטר לטפט צביעה ועד ל-2420 שח' למטר לטפטים וחיפויים מחומרים טבעיים כמשי, אבני מיקה גרוסות (מינרלים ) ועוד. מחיר הדבקה ממוצע של גליל על ידי מדביק מקצועי עומד על ממוצע של 250 שח.

 

בשנים האחרונות אופנת הטפטים שינתה את פניה והשוק זוכה להתפתחות עצומה עם מגוון חומרים לא קונבנציונאליים כמו אבני מיקה גרוסות, בקבוקי פלסטיק ממוחזרים, פשתן,במבוק, ז'קארד ומשי וכאלה שעוצבו בהשראת בדים רומנטיים ושלל אריגים, המשלבים תמונות ענק, מעוצבים על ידי מעצבים מובילים, הם רק חלק ממגמות ומאפייני קולקציות הטפטים שמציגים הם לקראת אביב 2012.  

 

המגמה היא שדרוג. לא עוד טפטים נוסטלגיים עם גבעולים מסתלסלים ותבניות שחוזרות על עצמן, אלא מגוון רחב של דוגמאות, צבעים, עיצובים וטקסטורות המשובצים בשילוב או על טהרת מגוון חומרים טבעיים. מלבד השינוי העיצובי, מסתמן גם שינוי באופי השימוש כאשר לצד ציפוי דירות שלמות כתחליף לצביעת הקירות, יש המעדיפים שימוש מצומצם על קיר אחד, או על חלקו בכדי להעניק דומיננטיות ועניין.

 

 
רטרו
 רטרו   צילום: יחצ גולדשטיין גלרי טפט 
 
 

הטרנדים בעולם הטפטים ב 2012

קולקציות הטפטים לשנת 2012 של מיטב המותגים והמעצבים העל, מבשרות על מספר מגמות בולטות, חלקן משדרגות מגמות קודמות, וחלקן חדשות:

 

טקסטורות המובלטות: הטקסטורות המובלטות היוצרות מוחשיות על גבי הטפטים ממשיכות לככב גם העונה, בשדרוג קל: החומרים המשולבים יוצרו בטכנולוגיה ייחודית המאפשרת לעיטורים להיראות כאילו הם מתעלים ומרחפים מעל הרקע יותר מבעבר.

 

עולמות התוכן: התפתחות ענף הטפטים העולמי יצר בעבר שיתופי פעולה פורים עם אמנים בעלי שם עולמי. בשנים האחרונות אנו עדים ליד חופשית הניתנת לאמנים מצד חברות הטפטים השוכרות שירותיהם, המעניקות לנו קולקציות מעניינות ומקוריות העומדות כיצירות אומנות בפני עצמן. כל זאת כמובן תוך נתינת גימור מאופק ההופך את הטפט למתאים לכל חדר.

 

COLOR BLOCK: הטרנד הצבעוני הלוהט שכבש את זירת האופנה ושידר חיים ושמחה חלחל בהצלחה גם לאופנת הלבשת קירות הבתים, אך כמובן בגימור אלגנטי ומעודן כך שיוכל להשתלב בצורה הרמונית בחלל החדר. אחת הקולקציות המעניינות השנה שייכת למעצב- העל קארים ראשיד, ששילב גווני ורוד אופטימיים, סגול פסטלי, ירוק פיסטוק בעיצוביו, לצד שילוב אלמנטים גיאומטריים השואבים השראה מתקופת הסיקסטיז והסבנטיז.


טרנד אתני: סגנון שזכה לעדנה בשנה האחרונה בעולם האופנה נותן אותותיו גם בקולקציות עיצוב הטפטים- הדפסים שבטיים, צבעי אדמה רוויים, חרוזים ומוטיבים מן הטבע המגיעים מאפריקה, הודו, תאילנד ומרכז אמריקה. בזכות אלה ניתן להישאר בבית, ולהרגיש הרחק במקום אקזוטי ומסעיר.

 

 
עדין ונוסטלגי
 עדין ונוסטלגי   צילום: יחצ גולדשטיין גלרי טפט 
 

טיפים לרכישה נכונה של טפטים

 • סקירה קצרה במחירי השוק תעלה כי בהשוואה לצביעת קיר אומנותית, עלות הטפטים זולה יותר ותהליך ההדבקה אף מהיר ופשוט.
 • מגוון החומרים מהם עשויים הטפטים רחב- נייר, משי, קטיפה, קש, במבוק, מיקה, קוורצים, יוטה ואפילו בקבוקי פלסטיק ממוחזרים.
 • בכוחו של הטפט לחזק כל סגנון עיצובי שתרצו כמו קלאסי, מודרני, רטרו ועוד, ואף ליצור שילובים יצירתיים בין מספר סגנונות עיצוב.
 • לא חייבים לצפות את כל קירות החדר בטפטים, ניתן לבחור בקיר אחד מרכזי ולשלב בו כמה דוגמאות בסגנונות ובצבעים שונים, לאורך ולרוחב; הקיר הנבחר בהחלט יכול להיות גם התקרה.
 • טפטים מחומרים קשיחים מתאימים ומומלצים במיוחד לחדרי מדרגות, למסדרונות ולאזורים מרובי תנועה.
 • לחדרים וחללים קטנים, מומלץ לבחור בטפט בגוון בהיר ליצירת תחושת מרחב וחלל גדול יותר.
 • בשילוב שתי דוגמאות שונות של טפטים בחלל אחד, מומלץ להדביק את הטפט הכהה יותר בחלקו התחתון של הקיר בכדי שלא תיווצר תחושה של תקרה נמוכה.
 • במידה ודירתכם חדשה וברצונכם לעצב תחילה את הקירות ורק לאחר מכן לרהט, כדאי לבחור קודם את הטפט ורק לאחר מכן להתאים לו את יתר הפריטים בחדר. לכן, רצוי להגיע לחנות עם מידות החדר או החדרים ואפילו עם צילומים שלהם. כל חלון, דלת או רהיט עתידי צריכים להילקח בחשבון בחישוב אורך הטפט.
 • מגוון החומרים מהם עשויים הטפטים רחב, כאשר אתם בוחרים בטפט השתדלו להתאים אותו לאופי החדר שבו יודבק.
 • יש לשים לב לאורך הגליל, רוחב הגלילים לרוב שווה. במידה וישנן צורות גיאומטריות,יש לשים לב לצורת ההדבקה המוסברת על גבי האריזה.
 • על מנת להקל על הדבקתו והסרתו של הטפט, מומלץ לבחור בטפט שחלקו האחורי עשוי פליז (נון  וובן) שהדבקתו נעשית על ידי מריחת הקיר וללא צורך במריחת גב הטפט.
 • חשוב לשים לב למפרט הטכני של כל טפט הנמצא בצידו האחורי או בעמוד האחרון בקטלוג. מפרט הסימולים מעניק הסבר, בין היתר לגבי רחיצתו של המוצר, עמידותו לאור השמש, דליקותו וקלות ההסרה.

 

 
קולקצייה של קארים ראשיד
 קולקצייה של קארים ראשיד   צילום: יחצ גולדשטיין גלרי טפט 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by