בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
ברבור לבן: טיפים לטיפוח הצוואר 
 
 צוואר מדהים גל בגיל 54    צילום: עמוד הפייסבוק של מדונה    
עולם היופי |
 

בשונה מעור הפנים שרובנו טורחים לטפח את הצוואר יש נטייה להזניח. הבעיה היא שדווקא באזור זה העור דק יותר ולכן נוטה להתקמטות ולהזדקנות מוקדמת. כך מטפחים את האזור הכי נשי שיש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אני שונאת את הצוואר שלי. בחיי. אם הייתן רואות את הצוואר שלי אולי גם אתן הייתן שונאות אותו, אבל סביר להניח שלא הייתן אומרות שום דבר, מטעמי נימוס", כך כתבה נורה אפרון בספרה "אני שונאת את הצוואר שלי". "לפי רופא העור שלי, הצוואר מתחיל ללכת לך בגיל ארבעים ושלוש, וזהו זה. אפשר למרוח מייק־אפ על הפנים וקונסילר מתחת לעיניים ולצבוע את השיער, להזריק לקמטים קולגן ובוטוקס ורסטילן, אבל בעניין הצוואר - אין מה לעשות חוץ מניתוח. הצוואר יסגיר אותך ברגע". היא כותבת בספרה.

 

צוואר ברבור

עור הצוואר הוא דק מאד וההתחדשות שלו נמוכה
 עור הצוואר הוא דק מאד וההתחדשות שלו נמוכה 
 צילום: יחצ אסתי לאודר 
 

הצוואר, אותו איבר הנמצא בין החזה לגולגולת נחשב לאיבר "מסגיר הגיל", העיקרי בגוף האדם (אחריו אפשר לציין גם את כפות הידיים). מספיק להעביר עליו מבט מהיר, בכדי לקבל אינדיקציה מסוימת אודות הגיל, שמסתתר לאחר שגרת טיפוח מוקפדת וגוף, שלעיתים עדיין נראה במראה "צעיר" וחטוב. בשל העובדה שמדובר באיבר מוחצן הממוקם בחזית הגוף, קיים קושי אובייקטיבי בניסיון להסתירו. בנוסף, ומסיבה שאינה ברורה דווקא אזור זה נוטה להיות מוזנח בשגרת הטיפוח היומיומית. הקמטוטים וכתמי השמש מופיעים בו ובאזור מפתח החזה (הדה קולטה) באופן בולט ולפעמים, נתקלים אפילו בנשים צעירות בעלות צוואר מקומט הסובל מריבוי של כתמי שמש. נשים בוגרות יותר חוות את הזדקנות הצוואר, באופן צורם יותר. בעוד שפניהן (מעל הצוואר) נראות מצוין, מתוחות וללא סימני התבגרות מתחת להן העור הופך מקומט ורפוי.

 

העור באזור הצוואר ובאזור הדה קולטה (עצם החזה והמחשוף) שונה מעור הפנים. הוא דק מאוד, יש בו מעט בלוטות חלב וזקיקי שיער ולכן יכולת ההתחדשות שלו נמוכה יותר. בדומה לעור העיניים, גם הצוואר נוטה להתקמטות ולהזדקנות מוקדמת ועל כן הוא מחייב שגרת טיפוח קבועה, שתכליתה לשמר את מה שיש, בכדי לדחות ככל שניתן את הופעת סימני הגיל. למעשה שילוב של שני גורמים הוא שמאיץ את הזדקנות עור הצוואר: העדר בלוטות החלב שמספקות שמנוניות לעור ודלות שכבת השומן התת-עורית, התורמת להאצת רפיון העור ולהתקמטותו.

 

גם בכוחן של אצות מסוימות להועיל בתמיכת העור הדק באזור הצוואר. כזאת היא לדוגמא אצת הפלנקטון. מציינת כי אצות מסוג PULLULAN,PLANKTON EXTRACT, שמקורן באוקיאנוס מתאפיינות בכוחן לספק אנרגיה זמינה לתאי העור. אצה זו היא בעלת תרומה ניכרת לחיזוק הרקמה הדקה דווקא באזור הצוואר. מצוי האצה בתכשירי קוסמטיקה מסייע בהידוקה ובמיצוקה של רקמת העור תוך סיפוק תכולת מינראלים גבוהה במיוחד התורמת,  גם לגמישות העור ולקידום סינתזת הפרוטאין החיונית כל כך להתחדשותו של העור.

 
 

דחיית הקץ

טיפוח צוואר של עור בוגר
 טיפוח צוואר של עור בוגר 
 צילום: יחצ כריסטינה 
 

לא חייבים לפנות מייד לסכין המנתחים. ישנם פתרונות טבעיים ופרוצדורות קוסמטיות/אסתטיות, שיכולים לשמור על סוד הגיל עוד כמה שנים לפחות. היעדר בלוטות חלב שמספקות שמנוניות לעור; דלות שכבת השומן התת-עורית, התורמת להאצת רפיונו ושכבת האפידרמיס החיצונית של הצוואר המאופיינת בשכבת עור עבה מדי, מקשים על חדירת תכשירי הטיפוח לעור. על כן מומלץ לבחון שיטות טיפול אסתטיות שתכליתן לטפל בעור הבעייתי באזור הצוואר. כזאת למשל היא שיטת ליפטינג C הפועלת באמצעות אלקטרודות, שנועדו להעביר לצוואר פולסים בתדירות נמוכה וקצרה, בכדי להילחם בתופעות ההזדקנות של הדרמיס והאפידרמיס ולהשטיח את רקמת האפיתל (עור עליון) על ידי זרמים בפולסים קצרים, עיסוי, המרצת העור. החדרת חום גורם למנגנון הפיברובלסטים להתעורר ואף מסייע ביינון תכשירי הלחות וההזנה ולהחדרתם לעומק העור בצוואר.

 

לצד טיפולי הטיפוח המקצועיים במכון הקוסמטי יש לדאוג לשגרת טיפוח תומכת גם בבית. לאחר ניקוי הצוואר והמחשוף יש למרוח כמות נדיבה של קרם עשיר, לפרוס יריעת ניילון שתיצמד לקרם,  להניח מגבת שחוממה לטמפרטורה נעימה (החום מגביר את הספיגה) או הוטבלה (ונסחטה) במים חמים. כעבור רבע שעה  מסירים את העטיפות, מספיגים את הקרם בצוואר ובמחשוף ואת מה שנותר מורחים על החזה. טיפול זה תורם משמעותית לתמיכת הטיפול במכון.

 

בנוסף שננו שוב ושוב את "חמשת הלאווים" וכך תוכלו לדחות את נזקי ההתקמטות באזור הצוואר:

 

אמרו "לא" נחרץ לשמש , ותרו על שנת לילה עם כרית גבוהה (היא גורמת לעור להתכווץ ולהתקמט בשל הקימור שנוצר בקדמת הצוואר והטיית הסנטר לכיוון החזה); הסירו מהתפריט שלכם סוגי מזון עתירי גלוקוז (סוכר) ושומנים (עודף שומן גורם לעיבוי הצוואר); את הבושם הניחו תמיד מתחת לתנוך האוזניים ולא ישירות על הצוואר (האלכוהול גורם לפיגמנטציה) וכמובן העדיפו שימוש במי פנים נטולי אלכוהול (רכיב זה מייבש את העור ומאיץ את היווצרות קמטוטים).

 

איך מטפלים

מוצרים לצוואר
 מוצרים לצוואר 
 צילום: יחצ 
 
  • יש לבחור קרם צוואר ייעודי ולהניח בוקר וערב.
  • אם אין קרם צוואר, מומלץ לקחת את קרם הלחות שלך ולהשתמש בו באזור הצוואר (יש לשים לב שהקרם אינו פעיל מדי או בעל חומצות).
  • בימי החורף, העור נפגם ויבש יותר, לכן מומלץ להשתמש בקרם מזין ומפנק.
  • מומלץ להניח קרם לחות או צוואר לאחר רחצה במקלחת. יש לקחת ספוג ולעסות באזור הצוואר והמחשוף בתנועות נמרצות, לסיים עם מים קרים, לייבש במגבת ולמרוח את הקרם.
  • כיוון מריחה- כעיקרון שריר בית החזה הוא גדול, לכן מומלץ להתחיל מאזור הפנים לכיוון הצוואר ולטשטש את החומר לצדדים בתנועות סיבוביות. יש לחזור על התנועה מספר פעמים.
  • מומלץ לכסות את איזור המחשוף והצוואר במיוחד בימים של שמש, כדי  להגן מפני קרניים מזיקות. אך גם בימים קרים במיוחד מומלץ לכסות את האזור.
  • לטיפול SOS קחו מספר טיפות של שמן טבעי כמו- שמן שמשום, שמן נבט חיטה או זרעי ענבים ועסי ביסודיות בתנועות סיבוביות את איזור המחשוף והצוואר. לבעלת עור יבש ניתן אפילו לעסות את הפנים באותו השמן.
  • 8.ניתן להניח כמות נכבדה מהקרם ועליו מגבת יבשה כאפקט של קומפרס למשך הלילה.
 

***בכתבה השתתפו: שרון גוטליב, מנהלת ההדרכה של אסתי לאודר, אורית בוברוב, המדריכה הראשית במותג 'קארט', סימונה אפלבויים מלוריאל פריז, סורינה הרשקוביץ הכימאית הראשית ב"חלאבין" ענת בקר, קוסמטיקאית ובעלת "הברבור" המרכז לקוסמטיקה מדעית, בדיזנגוף סנטר

 

לינקים נוספים:

 

ניתוחים פלסטיים למראה טבעי

להגדיל את החזה בתבונה

הכל על מילוי קמטים בבוטוקס

שיטות חדשניות לעיבוי שפתיים

הכל על מתיחת בטן

טיפולי בזק אסתטיים

המלחמה בתופעת הצלוליטיס

טיפולי אנטי אייג'ינג

ניתוח שאיבת שומן

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by