בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
הראה לי את מטבחך ואומר לך מי אתה 
 
  צילום: יחצ הייטאצ'    
עולם הבית |
 

מטבח כפרי, מודרני או כזה עם ציורי פלפלים נועזים- הם רק חלק מהעיצובים הקיימים בחלל הכי חשוב בבית. ביקשנו מהמומחים שלנו לנתח איזה מטבח מתאים לנו. הנה התוצאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

המטבח נחשב לאחד החדרים החשובים ביותר בבית, לא רק משום שמדובר בקנייה היקרה ביותר. זהו המקום בו מכינים ואופים את התבשילים, שאנו אוהבים ואחד החללים המרכזיים ביותר בהם מתכנסת המשפחה. כינסנו שלושה מומחים בתחום העיצוב, אשר לכל אחד קו עיצובי וגישה משלו, על מנת להבין מה אומר עלינו המטבח שבחרנו.

 

אריסטוקרטי, צבעוני, כפרי או משוגע? הראה לי את מטבחך ואומר לך מי אתה. מעצבת הפנים אורית כוכבי, מעצב הרהיטים יפרח בן צבי ורינה אלקובי, מעצבת ראשית ומבעלי מטבחי Decor- עושים סדר.

 

 
 צילום: יחצ גולדשטיין גלרי טפט 
 

הכפרי

מדובר במטבח כפרי בעל אווירה חמימה ומשפחתית ביותר. החום בא מן החומרים, אשר מקורם בטבע והצבעים הפסטליים השולטים. עוד אלמנט המוסיף לאווריה ומשדרג אותה פלאים הינו הריצוף המיוחד המקנה גוון נוסף של חום. סביר להניח כי מדובר בבית פרטי, הנמצא במושב או בקיבוץ באחת מפריפריות הארץ. הבעלים אנשים חמים ואוהבים, מאוד משפחתיים, המחוברים לשורשים ולאהבת הטבע. הם דבקים בטעמם האישי ובעקרונותיהם ולא עוסקים בטרנדים מתחלפים או מגמות עולמיות. המטבח נראה מזמין ביותר וכזה המשדר נינוחות. נראה כי מדובר במשפחה ממוצעת ושלווה ממעמד הביניים.

 

 
 צילום: HeziBank 
 
 

המעורב

השילוב בין הנגיעות המודרניות, לבין החומרים החמים והקלאסיים השזורים בו, הופכים את המטבח למעורב. המודרניות באה לידי ביטוי באלמנטים כמו, מקרר הנירוסטה, הקווים הישרים, מסך הטלוויזיה הממוקם באופן בולט ומרכזי בחלל והאי רחב הידיים. כל אלו משתלבים בהרמוניה עם חיפוי האבן ופורניר העץ המקרינים חמימות רבה. בעלי המטבח הינם בשנות ה-30-45 לחייהם, כאשר הילדים עוד נמצאים בבית.

 

ניתן להניח כי המשפחה מבלה זמן איכות במטבח וכי החלל הומה פעילות. זהו אינו מטבח לשם היופי, אלא כזה שהפעילות בו היא רבה. בעלי הבית אוהבים לארח וכן לשתף את בני הבית והבאים לביתם בחדוות העשייה והבישול. עצם מיקום הטלוויזיה במקום כל כך מרכזי, מלמד על היות בעלי הבית אנשים עסוקים. מדובר בבני המעמד הבינוני ומעלה. בעלי הבית השקיעו יחד עם האדריכלית מחשבה בעיצוב המטבח והרצון ליצור סגנון, שהוא גם מודרני וגם מזמין כאחד.

 

 
 צילום: אדריכלית אורית כוכבי 
 

המודרני

ממבט ראשון על המטבח מבינים, שלבעליו יש תעוזה רבה, חשיבה שונה ויצירתית ומדברים אליו הטרנדים החדשים ביותר. יחד עם זאת, ניתן לראות גם פשטות ורוגע המתבטאים בארונות המטבח המאופיינים למשל, בסגנון מודרני ובצבע מבריק ונקי, שמשדר גם הוא חדשנות. את הקונטרה למודרניות מספקים העץ המהווה חומר חם וגווני הכחול והכתום הבוהקים מההדפסים. מצד אחד הרצון לבלוט ומן הצד השני חמימות ורגיעה.

 

חיפויי הזכוכית מוקמו בכוונת תחילה במקומות בהם ניתן להחליפם ללא בעיה בבוא העת. לכל טרנד יש סוף ומי שתכנן את המטבח ידע זאת היטב. באותו העניין, ניתן לראות כי צבעי הרקע הסובבים סולידיים ומשתלבים עם כל חיפוי אחר, שיחליף בעתיד את הקיים. הארונות אינם מתחילים מהריצפה ולכן מקום האחסון אינו רב, מה שמעיד על כך שלא מדובר בבית עם משפחה או באדם המרבה לארח.

 

 
 צילום: יח"צ א א מראות 
 

החכם

המטבח על פניו נראה פשוט באופן יחסי, אך רב הנסתר על הגלוי. נראה כי הבעלים חשב על הכל, שכן בעת פתיחת הדלתות נגלה לנגד העיניים עולם ומלאו בצורת פירזול חכם, המקנה מקום אחסון רב. נראה כי המשפט "אל תסתכל בקנקן, אלא במה שיש בו" הוא מה שרצה להעביר בעליו. על פי המטבח נראה כי בעל הבית הינו אדם טכנולוגי, ייתכן הייטקיסט האוהב פשטות, מנימליזם אך גם יעילות ופרקטיות. על אף החשיבה הרבה שהוקדשה בתכנון המטבח, הפרזול והעובדה שכל כלי וחפץ מונח במקום ייעודי לו, ישנה תחושה של איוורור ונוחות.

 

 כי על אף השימוש בלבן הקר ובנירוסטה, המטבח כה נעים משום שמשולבים בו פריטים חמים, כגון ריצפת העץ המיוחדת בגוון חום כהה, קיר השמנת עליו מונחים הארונות, העציצים המונחים על המדפים ומשתלבים בצורה הרמונית והנוף הפסטורלי, נוסח בית קטן בערבה הנשקף מן הצד. השילוב הדיכוטומי בין הקר לחמים, הופך את המשפחה לקשה לאפיון. נראה כי בעל הבית הינו איש האוהב ניגודים, אינו חובב הגדרות או שיוך פרטים לקטגוריות.

 

 
 צילום: יחצ דומיסיל 
 

האריסטוקרטי

המטבח מאופיין כיוקרתי ואריסטוקרטי. הדבר צועק מהחומרים היקרים מהם בנוי והשילובים בניהם. כך ניתן לראות את ריצוף האבן ושיש הקררה, שחזר מאוד לאופנה לאחרונה. המטבח תוכנן בקפידה על כל פרטיו, מהגדול לקטן ביותר. נראה כי בעלי המטבח אוהבים אקלקטיות, כאשר מעורבבים יחדיו הסגנון המודרני עם הקלאסי והיוקרתי. האי כשלעצמו מיוחד מאוד, כיוון שהוא בנוי כשולחן בעל ארבע רגליים ופלטה המייעדת אותו להיות משטח עבודה פרקטי. אפילו מכשירי החשמל מערבים כמה סגנונות.

 

מטבח זה מתאים לבני 50-60, מבוססים מאוד אשר אוהבים את ה"שואו". ניתן לנחש כי לאחר שהילדים עזבו את הקן, לקחו על עצמם בני הזוג את המטבח כפרויקט, השקיעו בו ממון רב, דאגו לכל פרט והפכו אותו לתואם את צרכיהם.

 

 
 צילום: הייטאצ' 
 

פלפלים

ניכר כי הפלפל אינו הדבר הבולט רק בארון ההזזה הדומיננטי הנמצא בחלל המטבח, אלא ככל הנראה מאפיין גם את אופי בעליו. מדובר במטבח צעיר ומודרני. הצבע האדום העז נמצא כמעט בכל מקום. בעל המטבח אוהב עיצוב ואינו מתרגש מקצת "רעש". כמו כן, רצה ליצור מטבח הבולט לעין ומשאיר רושם רב. המטבח מתאים לצעירים, בגילאי ה-30+ לחייהם, בעלי ראש פתוח, שמחת חיים ויצירתיות. ייתכן כי מדובר בזוג עם ילדים קטנים, במצב סוציו אקונומי בינוני ומעלה. מעבר לצבעים, המודרניות באה לידי ביטוי בהחלפת חלק ממגירות וארונות המטבח הסטנדרטיים בארון הזזה דקורטיבי וגדול מיימדים.

 

הדבר אינו נפוץ, אך בהחלט פרקטי, מאחר ונראה כי הפרזול בפנים הארון סודר, כך שיתאים למוצרי מטבח, אינו גורע ממקום האחסון ומהבחינה העיצובית, מאפשר להדפיס על דלתות הזכוכית כל רעיון של הלקוח. השולחן הינו קטן יחסית לגודלו של המטבח ומעיד על כך, שהמשפחה ואורחים אינם נוהגת לבלות זמן רב בחלל זה.

 

 

 
 צילום: יחצ הרדור ארונות 
 

הלבן

ניתן להמגדיר את המטבח כ"מינימליזם לבן", כאשר לא מדובר במטבח בגודל סטנדרטי. ניכר כי בעלי הבית השקיעו כסף רב על מנת ליצור מטבח מנימליסטי, אך בעל חזות יוקרתית.  סביר להניח כי בעל הבית אוהב לבשל ונהנה כאשר אורחיו או משפחתו מתבוננים בו בעת ביצוע המלאכה. זאת ניתן להסיק ממיקום הדלפק ביחס לעמדת המבשל.

 

על פי גודלו העצום של מקום אחסון היין ומקום הישיבה הפוטנציאלי סביב האיים המפוארים, נראה כי בעלי הבית אוהבים לארח. זהו מטבח בתקציב גבוה, אשר שולטת בו המנימליסטיות והחדשנות הניכרים בארונות המרחפים, הקווים הישרים, הצבע הלבן, חומר הקוריאן, התאורה השקועה ועוד. מתאים לבני 40-55, אנשי עסקים, פרפקציוניסטים.

 

 
 צילום: יחצ דקור 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by