בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
לייפסטייל 
נסיעת עבודה או חופשה חלומית? 

נסיעת עבודה או חופשה חלומית?

 
לייפסטייל |
 

את הנופש שלכם הקיץ תוכלו להוציא לפועל כמעט ללא כסף, אם רק תאפשרו לעצמכם להתרגל לרעיון שהוא יכלול בתוכו גם מעט מאמץ. תכירו את תופעת הוופינג: התנדבות בחוות אקולוגיות במקומות היפים ביותר בעולם, בתמורה ללינה ואוכל - בואו לקבל השראה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קחו נשימה עמוקה, עצמו את העיניים ודמיינו תמונה ציורית של חווה פסטורלית בעמק איטלקי בין כרמים ושדות. נסו לשתול גם את עצמכם שם, שזופים בשמש זהובה. בדמיונכם אתם יכולים לבצור או לקטוף, לעדור או לחרוש. עכשיו תפקחו את העיניים, ובעיקר תפתחו קצת את הראש, ותכירו את WWOOF (ראשי התיבות של ההגדרה המסנג'רת בבסיסה Willing Workers on Organic Farms), או בעברית: ווף.

 

מה שהחל בשנות השבעים של המאה הקודמת כיוזמה פרטית הפך במרוצת השנים לארגון בינלאומי רב זרועות שמאגד אלפי חוות אורגניות שמזמינות אתכם להתנסות בחווית חופשה שונה מכל מה שהכרתם עד היום. תתחילו להתרגל לקצת פחות מטרייה בקוקטייל שלכם וליותר חלב עזים אורגני בקורנפלקס.

 

 
חוות אורגניות שמזמינות אתכם להתנסות בחווית חופשה שונה מכל מה שהכרתם עד היום.
 חוות אורגניות שמזמינות אתכם להתנסות בחווית חופשה שונה מכל מה שהכרתם עד היום.   צילום: אתר wwoof 
 
 

הטרנד האורגני שכבש את העולם

 

הטרנד האורגני שצובר תאוצה בישראל ובעולם, הווף פופולרי מתמיד. הקונספט הוא פשוט למדי: אתם מגיעים לחווה לפי בחירתכם על פני הגלובוס, ותמורת עבודה שאורכה בין 2־6 שעות יומיות, חמישה ימים בשבוע, יספקו לכם בעלי החווה מזון ומקום לינה. יקיצה טבעית וסנופי דיסקו בבריכה הם לא חלק מהחופשה הזאת, אבל אתם יכולים להתנחם בעובדה שכבר בצהריים המוקדמים אתם תהיו בסופו של יום עבודה, פנויים להסתער על הקאנטרי־סייד באחת מ־100 המדינות שבהן אפשר לעשות וופינג.

 

קונספט ההתנדבות בחופשה אינו חדש בארץ ומוכר לנו עוד בימים שבהם רבבות מתנדבים הגיעו לקיבוצי ארצנו על מנת להתנסות בחווית החיים השיתופית. תמורת כמה שעות עבודה יומיות בענפי המשק השונים היו המתנדבים מקבלים לינה בתנאי קיבוץ ספרטניים, גישה למטעמי חדר האוכל וחווית חופשה שהולידה אגדות עם ישראליות המספרות על שחרור מיני הכולל מתנדבות שבדיות שופעות חזה. בשונה מהקיבוצים, שם רוח המתנדבים הייתה בנויה על השילוב של ציונות ושמועות על פתיחות מינית והעבודה לא הייתה בהכרח חקלאית, בחוות המקבלות מתנדבי ווף בונים עליכם שתעבדו מתוך מוטיבציה להכיר ולהתנסות בצורת חיים אקולוגית.

 

 

 

 
הטרנד האורגני שצובר תאוצה בישראל ובעולם, הווף פופולרי מתמיד.
 הטרנד האורגני שצובר תאוצה בישראל ובעולם, הווף פופולרי מתמיד.   צילום: fotolia 
 

הטיול מתחיל מהמקלדת

 

כדי להתחיל לתכנן את המסע שלכם בעולם כוופרים התחנה הראשונה תעבור באתר האינטרנט של ארגון ווף העולמי , שם תמצאו את רשימת המדינות ולינקים לארגון המקומי של כל מדינה. "העצה הכי טובה שלי למי שרוצה להתנסות בווף", אומר רונן לוי, רכז ארגון ווף ישראל, "היא קודם כל להחליט באיזו מדינה אתה רוצה להתנדב.

 

לכל מדינה יש ארגון ווף מקומי משלה, שעל מנת לקבל את פרטי הקשר של החוות יש לשלם לו דמי חבר, ורק לאחר מכן הם נחשפים. כך שחבל לשלם סתם 20 יורו לווף איטליה אם אתם עדיין מתלבטים בין המדינות". לאחר שבחרתם את המדינה שבה תרצו להתנדב ושילמתם את דמי החבר המקומיים המידע על כל חווה נגיש לכם במלואו, וכעת אתם ניצבים מול החלטה נוספת - מה מעניין אתכם לעשות במהלך חופשת הווף שלכם? מתחשק לכם הקיץ למיין פנינים בתאילנד? לדגום ענבי מרלו בטוסקנה? לייצר גבינות רכות בפרובנס? כל חווה שמופיעה באתר המדינה שבחרתם מפרטת את תחומי העיסוק שלה, כך שתוכלו לבחור מראש מה תעשו בה.

 

 
כדי להתחיל לתכנן את המסע שלכם בעולם כוופרים התחנה הראשונה תעבור באתר האינטרנט.
 כדי להתחיל לתכנן את המסע שלכם בעולם כוופרים התחנה הראשונה תעבור באתר האינטרנט.   צילום: fotolia 
 
 

לפני שאורזים

 

הדבר הכי חשוב, הוא תיאום הציפיות עם המארחים שלכם. ברגע שעומדת לפניכם כתובת המייל שלהם או מספר הטלפון אסור לכם להתבייש לשאול כל שאלה שרלוונטית לכם, החל ממזג האוויר, דרך סוג האוכל שמגישים ועד לתנאי הלינה. הסטנדרט המחייב היחיד עבור חוות ווף הפזורות ברחבי העולם הוא הנושא האקולוגי, כך שהתנאים מחווה לחווה יכולים להשתנות בצורה קיצונית.

 

בארץ, לדוגמה, יש חוות שמארחות מתנדבים באוהלים הפזורים בשדה, ואחרות מציעות צימרים מפנקים למדי. מדובר כמובן במקרי קיצון, וברוב המקרים תשוכנו בקרוואן או בחדר פנוי בבית המשפחה. רוב המידע נמצא ברשת בטקסט ובתמונות שמעלים הארגונים במדינות השונות, וחשוב שתדעו בדיוק לאן אתם מגיעים.

 

 
לפני שאורזים - הדבר הכי חשוב, הוא תיאום הציפיות עם המארחים שלכם.
 לפני שאורזים - הדבר הכי חשוב, הוא תיאום הציפיות עם המארחים שלכם.   צילום: fotolia 
 

מתחברים לטבע

 

חוות שמתקבלות לווף הן לא חוות תעשייתיות, אלא חוות שעובדות בשיטות מסורתיות ועל איסוף ידני, ולכן הם גם קטנות ואינטימיות. אף אחד לא יגיע להתנדב בווף וישלחו אותו לנקות צימרים או לחלוב ברפת אלקטרונית. מדובר בצורת חיים אקולוגית שהיא קודם כל אידיאולוגיה.

 

גם אם אתם לא בדיוק הטיפוס האקולוגי הקלאסי, ובמקרה הטוב קניתם פעם עגבנייה אורגנית בסופר, אין ממה לפחד מחווית ווף. בעלי החוות לא מצפים לקבל מתנדבים בעלי ידע מוקדם בחקלאות או בצורת חיים אקולוגית, כך שלמי שמגיע אין ממה לחשוש מחוסר ניסיון או מאי התאמה. העבודה שתצטרכו לעשות תהיה מותאמת באופן אינדיבידואלי ליכולות שלכם ולתחומי העניין שלכם. אם יש מישהו שמעניין אותו במיוחד תהליך הכנת גבינות, שמן זית, יין או להשתתף בהמלטות של בעלי חיים חשוב שיברר את הדברים האלה מראש ויתכנן לאיזו חווה שמתמחה בנושא הוא רוצה להגיע. יש המון נושאים שאפשר להתנסות בהם וההנאה שלכם תהיה מורכבת גם מהחווה שבה תבחרו וגם מהנכונות שתביעו להתנסות בחוויות חדשות.

 

 

 
גם אם אתם לא בדיוק הטיפוס האקולוגי הקלאסי, אין ממה לפחד מחווית ווף.
 גם אם אתם לא בדיוק הטיפוס האקולוגי הקלאסי, אין ממה לפחד מחווית ווף.   צילום: fotolia 
 

חוויה שלא תשכחו

 

מכיוון שכמתנדבים בווף מסופקים לכם תנאי לינה ואוכל העלות היחידה לחופשה שלכם היא כרטיס הטיסה ועלות הנסיעה לחווה. במקרים מסוימים יגיעו בעלי החווה לאסוף אתכם מהעיר הסמוכה אם תתאמו זאת איתם. בווף ישראל מוסרים שבעלי חוות בארץ שמחים לקבל מתנדבים ישראלים ולא רק כאלה מחו"ל, כך שגם כרטיס טיסה הוא לא תנאי חובה להשתתפות.

 

התנדבות בווף היא רק דרך אחת לטייל בעולם בצורה זולה, ולצדה עומד גם אתר Couch-Surfing, שמציע לכם מיטות פנויות במקרה הטוב ומקום להניח את שק השינה שלכם במקרה הפחות נוח אך חינמי בכל אופן. אופציית הווף מעניקה למי שבוחר לטייל בעולם דרכה קשר בלתי אמצעי עם התושבים המקומיים (תמיד רציתם לשפר את הצרפתית שלכם בצרפת, לא?) הרחק מאתרי התיירות המוכרים ומהמוזיאונים המעונבים ועם אינספור חוויות ייחודיות לכל חווה וחווה בעולם.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by