בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
פדרי את אפך: מתאימים את הפודרה לפנים 
 
  צילום: יחצ אסתי לאודר    
עולם היופי |
 

דחוסה או בתפזורת, שקופה או עם גוון, בגימור מאט, טבעי או זוהר? מבולבלות? – אתן לא לבד. נטע סקלי, סניור ארטיסט MAC מסבירה כל מה שרצית לדעת על מגוון האפשרויות העומדות לפניכן כשאתן בוחרות פודרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

השימוש בפודרה ידוע לנו כבר מימי קדם. ביוון העתיקה וביפן נעשה שימוש בתערובת חומרים לבנה, אשר שימשה בסיס לסומק. אבקות אלו הכילו מגוון רכיבים מסורתיים ומסתוריים, אשר השתנו מבית לבית וכללו עופרת לבנה וחומץ ולעיתים היו רעילות או אלרגניות מאוד וגרמו אף לנזקי עור ונשירת שיער.

 

"כיום, קיים מבחר עצום, ואף מבלבל, של פודרות במגוון דרגות שקיפות - מפודרה מייקאפ בעלת כיסוי גבוה, או פודרה ברונזר, המוסיפה גוון שזוף ועד לפודרה שקופה לחלוטין. ניתן להשיג אותן בסוגי גימור שונים- מפודרות שימר זוהרות או מנצנצות, דרך גימור טבעי הנראה כעור שני ועד למוצרים סופחי שומן בעלי גימור מאט לחלוטין" מסבירה נטע סקלי, סניור ארטיסט במאק.

 

כמו כן, ההיצע כיום כולל פודרות במגוון צורות צבירה ואריזות - ממוצרי תפזורת מסורתיים, פודריות קומפקט, מכלים המשחררים חומר בלחיצה או סיבוב ואפילו קרם המתייבש  לגימור פודרה. כך שתוכלו להתאים עבורכן את הפודרה הנוחה והמתאימה ביותר.

 

המסורתית: פודרה בתפזורת


 צילום: יחצ אסתי לאודר 
 

LOOSE POWDER  - היתרון בשימוש באבקה בתפזורת הוא בשליטה טובה על כמות החומר. השימוש בפודרה בתפזורת מתאימה במיוחד, למי שמתאפרת בבית, שכן היא אינה מתאימה בהכרח לנשיאה בתיק. הפודרה בתפזורת נוחה וחסכונית לשימוש גם עבור, מי שמפדרת את כל שטח הפנים. פודרות בתפזורת עשויות בגריסת מייקרופיין דקיקה במיוחד ובשימוש בכמות מתאימה - כמעט ואינה מורגשת על העור ועל כן פופולארית במיוחד בקרב מאפרים מקצועיים.

טיפ: מארזי הפודרה בתפזורת מצוידים במלחייה להוצאת החומר. נסו להסיר רק חצי מן המדבקה החוסמת את נקבי המלחייה ולגזור את השארית, על מנת למתן את הכמות היוצאת מן הפתח.

 
 

המכסה: מייקאפ פודרה


 צילום: יחצ מאק 
 

זהו למעשה מייקאפ לכל דבר, לרוב בעל רמת כיסוי בינוני לפחות וזאת בשונה לפודרה רגילה, אשר לה בדרך כלל כיסוי בין שקוף לקל.

 

מייקאפ פודרה הוא פורמולה ותיקה מאוד, המצטיינת באחוז פיגמנט גבוה בהשוואה לפודרה רגילה וביכולת היצמדות משופרת אל העור, בעוד פודרה רגילה עובדת במיטבה מעל מוצר בסיס. במייקאפ פודרה בקומפקט, קל ונוח במיוחד להשתמש מעל עור מלוח. בעזרת ספוגית, תוכלו להשיג כיסוי גבוה יותר. ניתן גם לפדר מעל מייקאפ קליל ונוזלי בעזרת מברשת.

 

טיפ: הקפידו לשמור את ספוגית המייקאפ בחלק המיועד לה הנפרד מן הפודרה, על מנת לשמור על תקינותה לאורך זמן. לחות המגיעה מהקרם מרטיבה והורסת את הספוגית.

 

המינרלית


 צילום: יחצ מאק 
 

מינרלים נמצאים בשימוש קוסמטי מזה שנים רבות.  כמעט כל מוצרי האיפור מכילים מינרלים טבעיים, המטפחים את העור. בשנים האחרונות נהייה השימוש במוצרים מסוג אלו, בכללו פודרה, נפוץ ביותר.

לפודרות מינרליות תכונות ייחודיות, שהן תוצאה ישירה של הרכיבים ואופן הייצור יוצא הדופן של המוצרים. הן מצטיינות בפיגמנט טהור, גריסת חומרים ייחודית, המעניקה אפליקציה חלקה, מטפחת את העור ומבטיחה עמידות, ומגוון טקסטורות יוצאות דופן.

 

מקובל להמליץ על איפור מינרלי לנשים הסובלות מעור רגיש, הנוטה לתגובות אלרגיות, היות ותכולת המינרלים מפחיתה את פוטנציאל הגירוי של המוצר והמינרלים מטפחים את העור. יחד עם זאת, יש לזכור כי  תכולת המינרלים היא נוספת על חומרים אחרים, אשר מצויים במוצר.

 

היתרון של הפודרה המינרלית היא בכך, שאינה מייבשת את העור ומצטיינת בגימור טבעי אשר אינו מאט מדי או זוהר מדי, אלא נדמה כעור שני. בבחינת ללכת עם ולהרגיש ולהיראות בלי. בשל תכולת המינרלית, הפודרה נמסה אל תוך העור ומקבלת מרקם קרם טבעי במפגש עם לחות. פודרה מינרלית ניתן להשיג בצורה דחוסה או בתפזורת והיא אידיאלית גם לשימוש להצללות ושיזוף העור בשל נקיון הגוון וריכוז הפיגמנט הנמוך.

 

טיפ: פדרו את העור, כאשר הוא עדיין לח מקרם הלחות או לאחר ריסוס ספריי לחות. הלחות ממיסה את הפודרה וגורמת לה להיות עמידה יותר ומכסה יותר.

 

השקופה


 צילום: יחצ בובי בראון, 180 ש"ח, 
 

פודרות נחשבות לשקופות, כאשר הן מכילות מאחוזי פיגמנט בודדים ועד לנטולות פיגמנט לחלוטין. ככאלו, תפקידן לייצב את האיפור ולמתן את מידת הברק בעור מגימור טבעי המתאים לסוגי עור רגיל-יבש ועד למאט לחלוטין המתאים לשימוש לבלות עור רגיל-שמן.

 

פודרה כזו, בתפזורת או דחוסה, מומלצת למי שמפדרת את העור מעל מייקאפ ללא צורך לשנות או לאזן את גוון המייקאפ או להוסיף עליו. כמו כן, מתאים במיוחד לשימוש עבור נשים המפדרות את פניהן מספר פעמים רב יחסית, שכן בשימוש כזה פודרה שקופה לא תשנה את גוון המייקאפ.

 

טיפ: לאחר שימוש בפודרה רססו את הפנים במעט ספרי לחות. הפודרה תקבע את האיפור ואילו הספריי יעלים את עקבות הפודרה

 

החדשנית


 צילום: יחצ מאק, 187 ש"ח 
 

המשוואה המסורתית של פודרה=יובש, כבר פסה מן העולם. טכנולוגיות מתקדמות וחומרים חדשים, מאפשרים יצירת פודרות עשירות בלחות ואפילו פודרה המכילה מים, בפורמולות אשר אינן מייבשות את העור ולמעשה מעניקות מגע משיי, רך וקרמי במיוחד. זו הסיבה שמראה הפודרה החיוורת והגרגירית המונחת על העור ותחושת היובש, אשר לפעמים מקושרת באופן אסוציאטיבי או מסורתי עם השימוש בפודרה, אינה נכונה עוד.

 

גימורים שונים של פודרה, מאפשרים למוצר זה להיראות רפלקטיבי, מטאלי וכמעט רטוב על העור ופולימרים חדשניים מבטיחים, הצמדות ועמידות על העור.

 

שימוש בפודרה בעלת זוהר ברמות שונות או המכילה לחות, היא פתרון אידיאלי לבעלות עור הנוטה ליבש. גם בעלות עור בוגר או עור בעל קמטוטים, יפיקו תועלת משימוש בפודרה בעלת תכונות אלו.

 

טיפ: היות ואלו לרוב מוצרים אשר מכילים כמות פיגמנט גבוהה יותר, זכרו כי הפודרה מוסיפה כיסוי לזה, הקיים כבר מהמייקאפ ושקל להשתמש בפחות מייקאפ מן הרגיל או בכזה בעל פחות כיסוי.

 

הזוהרת


 צילום: יחצ קליניק, 245 ש"ח 
 

פודרה שימר דחוסה או בתפזורת, הפכה למוצר חובה לאוהבות המראה הזוהר. קיימות רמות שונות של זוהר וברק בגימורים. טקסטורה זוהרת, מרימה את שטח הפנים המואר וגורמת לו להיראות מורם יותר ובולט החוצה. נהוג להבריק את האזורים הגבוהים של הפנים והם עצמות הלחיים, גשר האף וקשת קופידון.

במראה זה מומלץ להשתמש בשיקול דעת ולא ללכת על טוטאל לוק מבריק, אלא לאזן את המראה עם אלמנטים בגימור מאט או טבעי.

 

ברק מתון מטשטש פגמי עור שונים במידה רבה. חשבו על האופן בו צילום תמונה בפלש מאיר את הפנים בצורה המטשטשת כל קמט ופגם. מוצרים המכילים בתוכם רכיבים מבריקים גורמים להחזרת אור מעל גבי העור המאופר בהם. החזר אור זה מאיר ומחליק למראה עין פגמי עור, מפחית אופטית כהויות וקמטוטים. לעור פחות ממושלם, מומלץ לבחור טקסטורות מוארות, אך לא מנצנצות כך שהעור מואר בצורה מתונה ומחמיאה.

 

טיפ: פודרה מבריקה בתפזורת, ניתן לערבב בקרם גוף ולהניח על רגליים חשופות או באזור המחשוף, לערבב בלק שקוף או גלוס.

 

פודרה פריימר


 צילום: יחצ בובי בראון, 220 ש"ח 
 

תפקיד הפריימר הוא להכין את העור לאפליקציה של איפור, כאשר פריימרים שונים נותנים מענה למצבים שונים של העור, כדוגמת איזון ואחידות גוון העור, החלקת טקסטורה, איזון רמת השומן, הגנה מן השמש וכדומה.

 

כשם שיש פריימר בקרם לשימוש לפני מייקאפ נוזלי, קיים פריימר פודרה לשימוש לפני מייקאפ פודרה. תפקיד הפריימר הזה הוא להחליק את העור בשימוש לאחר לחות ולפני המייקאפ ולחסוך כמות מייקאפ, כך שמתקבלת תוצאה טבעית יותר.

בפריימר זה ניתן להשתמש גם כפודרה רגילה מעל מייקאפ אחר, לצמצום ברק.

 

איך משתמשים?


 צילום: יחצ בובי בראון 
 
  • אין צורך לפדר את העור בכל מצב.
  • סוגי עור מסוימים וסוגי קרם בסיס, אינם זקוקים לפידור מיידי.
  • אם עורכן נראה ומרגיש מאוזן מיד לאחר השימוש במייקאפ - הרי שאין צורך לפדרו מיד.
  • לעור רגיל עד שמן, מומלץ להצטייד בפודרה שקופה או חצי שקופה בגימור טבעי לתיקונים לאורך היום.
  • לעור שמן במיוחד, מומלצת פודרה שקופה וסופחת שומנים, אשר תאפשר מספר רב של שימושים לאורך היום, מבלי להוסיף גוון למייקאפ ומבלי ליצור שכבה עמוסה של חומר על הפנים.
  • לעור רגיל עד יבש מומלץ שימוש בפודרה מינרלית או כזו המכילה רכיבי לחות בגימור טבעי עד מואר אשר לא תייבש את העור.
  • לעור יבש במיוחד, מומלץ השימוש בפודרה מינרלית בגימור טבעי או זוהר, להוספת חיוניות לעור.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by