בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שינויים טובים 
קריירה שנייה: משנים עבודה במהלך החיים 
 
שינויים טובים |
 

נמאס לכן מהעבודה ומרגישות צורך לשנות מסלול ולמצוא משהו מאתגר יותר? לפני שאתן עושות צעד קראו את הטיפים של מירב רוזנפלד, פסיכולוגית תעסוקתית מומחית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בתיאור של מסלול קריירה כיום, מקובל להשתמש במונחים התפתחותיים, אשר משקפים את אופיו התהליכי של זה. כבר לא מדובר על החלטה חד פעמית לחיים או על עבודה אחת עד לפנסיה, אלא על תהליך ארוך טווח, דינמי ומשתנה, שמצריך מידה של גמישות, פתיחות, למידה מתמדת והיכרות של אדם עם עצמו ועם עולם העבודה.

 

כחלק מתהליך הסתגלות רצוי לעולם העבודה, אדם צפוי להתקל בצמתי החלטה מגוונים. חלקם ייראו בעיניו כשבילי קריירה צידיים ונידחים ויצריכו מאמץ והשקעה מתונים (למשל, תפקיד אחר באותו ארגון, קידום מתון וכד') ולעומתם אחרים יזוהו כנתיבי דרך מרכזיים, משמעותיים והרי גורל (הסבה מקצועית, עזיבה של מקום עבודה ועוד). כפועל יוצא, החוויה הרגשית צפויה להיות זו שמתאימה למצבי אי ודאות ולהתאפיין במידה של חרדה גבוהה לצד התרגשות ותחושת התחדשות רצויות.

 

שאלות כמו, מה יאפשר לי יציבות כלכלית, איך אבסס מחדש את העמדה שלי, מה יהיה אם הגיל שלי כבר מהווה מגבלה, איך אסכן את תחושת הבטחון שביססתי לי ודומות להן, צפויות להתעורר ולהקשות על התקדמות.

 

מה מתאים לי לעשות היום


 צילום: פוטוליה 
 

על מנת להתמודד ביעילות עם ההשתנות המתמדת של שוק העבודה ושל האדם עצמו, חשוב שאדם ישאל עצמו בשנית, שאלות ששאל בתחילת הדרך: עד כמה הבחירה הלימודית/תעסוקתית שעשיתי מתאימה לי כיום? ידוע כיום שלכל אחד מאתנו מתאים יותר ממקצוע אחד וההתאמה נוטה להשתנות בהתאם לשלבי החיים ומאפייניהם.

 

לדוגמא, אשה שבעבר בחרה להיות מהנדסת תעשיה וניהול והיום נשואה עם ילדים, עשויה להרגיש קושי להתמודד עם תביעות התפקיד שלה ולחפש אלטרנטיבות. זה לא אומר שהבחירה הראשונית הייתה שגויה, אלא שכיום המציאות מדרבנת אותה לבחון שוב את שאלת התאמתה לתחום העיסוק או לחילופין לתפקיד וארגון ספציפיים.

 
 

בחירה תעסוקתית בשנית


 צילום: פוטוליה 
 

המקרים הגלויים יותר כוללים, משבר תעסוקתי כמו, פיטורין, קושי למצוא עבודה הולמת, תחושת חוסר מיצוי, אנרגיות מועטות, חוויה של שחיקה בעבודה, עייפות, שעמום וכדומה. גם אם אין סימנים ברורים, לאור הדינמיות שבה אנו חיים, מומלץ לבחון מעת לעת, מהן התפיסות האישיות לגבי העבודה. למשל, מה אני מרגישה כלפי התפקיד שלי, האם אני מצליחה לממש את יכולותי, חווה סיפוק,  מדוע, מה מאתגר ומושך אותי בתחום העיסוק שלי, לאן אני שואפת להגיע, מה הם החלומות שלי בהקשר התעסוקתי? כיצד אפשר לחדש בתחומי? ומן הצד השני, מה מעורר בי התנגדות ותחושות לא נעימות, במה אני פחות מצליחה, איפה קשה לי?

 

כפי שנכון לעשות בשלב הבחירה הראשוני, גם בהמשך יש לקחת בחשבון שיקולים חשובים בטרם מתקדמים לעבר שינוי, קטן כגדול. השיקולים המרכזיים נוגעים ליכולות ולניסיון המצטבר, לתחומי העניין והנטיות המקצועיות, למאפייני האישיות, לצרכים הנוכחיים ולאילוצים הקיימים. כמו כן, חשוב לבחון קיומם של גורמי תמיכה חברתיים ומשאבים נחוצים.

 

לדוגמא, גבר שרוצה לעשות שינוי וללמוד רפואה סינית לאחר שעבד שנים בתור רו"ח מצליח, זקוק לגיבוי ולתמיכה של אשתו ומשפחתו, לחיזוק ועידוד מצדם ומצד אנשים משמעותיים נוספים סביבו על מנת להוציא את תכנית השינוי לפועל ולהתמיד בה נוכח הקשיים הבלתי נמנעים.

 

האם אתם מוכנים לקחת סיכונים?


 צילום: פוטוליה 
 

בנוסף, כדאי שאדם יכיר את המחסומים הפנימיים שלעתים מקשים עליו לזהות הזדמנויות או להעז ללכת בשבילי קריירה מתאימים יותר (תחושת מסוגלות נמוכה, חשש לקחת סיכונים, חוסר בהירות לגבי נטיות מקצועיות ולגבי מטרות אישיות) ויהיה מסוגל לוותר על מיומנויות וכישורים, שכבר פחות משמעותיים ורלונטיים להתפתחותו.

 

אדם שמצליח לראות בקריירה שלו תהליך התפתחותי, צפוי לחוות את הדינמיקה בקריירה וההשתנות שלה כמנוף לצמיחה והזדמנות להגשמה עצמית מלאה יותר, לזהות מעברים אפשריים רצויים ולחוות את החששות הכרוכים בהם בעוצמה סבירה, שאינה בולמת ומעכבת אלא מסייעת להתנהלות שקולה ורצינית.

 

***מירב רוזנפלד, פסיכולוגית תעסוקתית מומחית, יועצת במרכז לקידום ההוראה והלמידה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by