בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שינויים טובים 
ניתוחים פלסטיים: שינוי שמתחיל מבחוץ 
 
 פמלה אנדרסון    צילום: צילום מסך - imnotobsessed.com    
שינויים טובים |
 

ניתוח פלסטי הוא לא פתרון קסם אוטומטי לבעיות אישיות הנוצרות עקב דימוי עצמי, אישי וגופני נמוך אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שהוא עוזר להעלאת הבטחון וגורם לאושר גם אם זה זמני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תעשיית היופי התפתחה מאוד בעשורים האחרונים, ואנשים משקיעים אנרגיות וכספים רבים על שינויים זמניים דוגמת איפור ונהירה אחר צו האפנה ועל שינויים קבועים יותר, כטיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים. לא ניתן להתעלם מהעובדה, ששינויים חיצוניים מובילים גם לשינויים פנימיים, לחיזוק הביטחון האישי והדימוי העצמי, כמו גם לתחושת החופש לבחור - כיצד אנו רוצים להיראות.

 

ניתוח פלסטי הוא לא פתרון קסם אוטומטי לבעיות אישיות הנוצרות עקב דימוי עצמי, אישי וגופני נמוך. אולם מה שפלסטיקאים יודעים זה שנים וקיבל לאחרונה חיזוק במחקר חדש שנערך בגרמניה ופורסם בClinical Psychological Science , קיים קשר ברור בין ניתוחים פלסטיים לבין שיפור התחושות האישיות, חיזוק הביטחון העצמי ושיפור הדימוי הגופני.

 
שינויים קוסמטים קטנים- שרון סטון
 שינויים קוסמטים קטנים- שרון סטון   צילום: Getty Images 
 

מאושרות מהשינוי הפלסטי

בקפידה רבה נבחרו לאורך שנה 544 אנשים, שהייתה זו הפעם הראשונה שהם עברו ניתוח פלסטי. כקבוצת ביקורת, עקב המחקר אחר אנשים שהתעניינו בנושא, אך בסוף לא עברו ניתוח, רובם בשל סיבה כלכלית (61% מתוך 296 אנשים). הנבדקים מילאו שאלונים שונים לפני הניתוח ולאחריו, לגבי שביעות רצון והנאה מהחיים, הערכה עצמית, בריאות כללית ומיצוב חברתי.

 

בתקופות שונות, של 3 חודשים, חצי שנה ושנה לאחר הניתוח, דיווחו כל המטופלים על שיפור משמעותי בכל אחד מהמדדים הפסיכולוגיים. הייתה להם שביעות רצון גבוהה יותר מהחיים, הערכה עצמית גבוהה יותר, בריאות כללית טובה יותר והם דיווחו על ירידה ברמות החרדה, בדיכאון, בפוביות חברתיות, בתפיסה מעוותת של הגוף ועלייה בהערכת האטרקטיביות של עצמם, בהשוואה לקבוצת הביקורת, שלא עברה את הניתוח.

 

את השיפור שבתחושה אנחנו רואים אפילו בשפת הגוף במהלך צילומים של מנותחים לפני ואחרי ניתוח. לפני ניתוח חזה למשל או שאיבת שומן, המטופלות עומדות בחוסר ביטחון עם כפתיים שמוטות ומבט כבוי ולאחר הניתוח הן זוקפות את הגב, מיישרות כתפיים והעמידה שלהן מבטאת ביטחון עצמי רב.

 
עשתה ניתוח אף, ניקול קידמן
 עשתה ניתוח אף, ניקול קידמן   צילום: Getty Images 
 
 

פותחות דף חדש

סקר שנערך על ידי ארגון הכירורגיה הפלסטית בשנת 2012 בבריטניה העלה, כי למעלה מרבע מהמטופלים (כ-26 אחוזים), היו נשים שזה עתה התגרשו. מנתחים מעידים כי רוב הנשים הפונות, מבקשות לנצל את הזדמנות "הדף החדש" שהן פותחות בחייהן, כדי לשפר את מראן החיצוני, בין אם לשם שיפור הסיכויים למצוא פרק ב' בחיים, ובין אם לשם הגשמת חלום ישן, שבן הזוג הקודם מנע מהן בעבר.

 

תפקידם של הרופאים הוא לבחון את הסיבות שמניעות אנשים לבצע שינוי אסתטי, אחריות רבה. עלינו לוודא שהציפיות מהטיפול או הניתוח הן נורמליות ושהמטופלים יודעים שהניתוח לא יפתור להם את כל בעיות החיים. אך עם עובדות לא ניתן להתווכח. שינוי גופני חיצוני, מוביל גם לשינוי פנימי, ששב ומוקרן כלפי חוץ. וזהו כן מעגל קסם, שמחזק אנשים בדרכם.

אחת השאלות המרכזיות בנוגע לעולם הרפואה האסתטית, היא כיצד לבצע שינויים בגופינו אשר יעצימו את יופיינו מחד, ומאידך מבלי לשנות בצורה מוקצנת את המראה וללא הכרזה בפני העולם, כי השינויים הושגו באמצעות התערבות כירורגית.

 

 
הלכה רחוק עם הניתוחים- ג'ואן ריברס
 הלכה רחוק עם הניתוחים- ג'ואן ריברס   צילום: Getty Images 
 

טבעי זה הכי

"המראה הטבעי", הינו אחד הטרנדים המובילים באופנת הטיפולים האסתטיים וניתן להשיגו, קודם כל באמצעות בחירה מודעת של תוצאות טבעיות, על פני תוצאות מוקצנות. השלב השני בדרך למראה שאינו זועק שינוי, הוא התאמה מדויקת של הפרוצדורה הטיפולית, לגופו של המטופל.

 

כך למשל, תוצאותיו של ניתוח אף, שנועד לייפות ולשפר את הפרופורציות בפניו של אדם, נועד להשתלב באופן הרמוני עם המראה הכללי והאיברים האחרים בפניו של המנותח ולא להתבלט במרכז הפנים כאיבר בפני עצמו, מטופל ועשוי מידי.

"בהחלט ניתן להצביע על מגמה חזקה במיוחד שהולכת ותופסת תאוצה: מראה טבעי וקרוב כמה שרק ניתן למראה האידיאלי גם בניתוחי אף", מסביר פרופסור מנחם רון וכסלר, כירורג פלסטי בכיר ברשת מרפאות פרופורציה. "הצלחתו של ניתוח אף נמדד באם היה ברור מאליו כי האף עבר תחת סכין המנתחים או שלא ניתן להבחין בזה בוודאות. כירורג טוב, בעל ניסיון וחוש אסתטי מפותח שקשוב למטופל שלו, הוא המתכון המנצח לתוצאה המבוקשת".

 

אפשר להבחין בין לא מעט מטופלים שמבקשים לתקן או לשנות את המראה של הניתוחים שעברו בעבר, כאלה שהמראה שלהם עשוי מידי וזועק למרחקים כי הוא נותח. היום, רוב האנשים כבר פונים אלינו מראש בבקשה למראה כמה שיותר טבעי, ומעטים מהם יודעים, שישנן כמה טכניקות לרופא בעל ניסיון וידע- לבצע זאת בהצלחה.

 
לא מרגישים שהיא בת 75- ג'ין פונדה
 לא מרגישים שהיא בת 75- ג'ין פונדה   צילום: Getty Images 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by