בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
אופנה 
חיות אורבניות - תצוגת החורף של קסטרו 
 
 יצירה ותחזוק שוטף של תרבות אופנה ישראלית     צילום: יחצ    
אופנה |
 

הדפסי חיות, חגיגת ג'ינס ועור בשילובים מעניינים ונועזים. על רקע מנוגד של גראנג' "מטונף" עם גלאם נוצץ קסטרו שוב יוצרים ומתחזקים תרבות אופנה ישראלית אמיתית. אז מה הבשורות שלהם לעונה הקרה? כנסו לראות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המוטיב החוזר והבולט ביותר בתצוגות האופנה שקסטרו מרימים פעמיים בשנה הוא פשוט מאוד: יומרה. אפשר לאהוב את קסטרו ואפשר לא לאהוב את קסטרו, כמו שאפשר להעריך את היומרה או ללעוג לה - אבל אי אפשר להתעלם ממנה ומההצלחות שלה.

 

זה כבר כמה שנים שקסטרו לא רק מציגים אאוטפיטים ופריטי מפתח בתצוגות האופנה המתוקשרות שלהם. הם מכוונים ליצירה של חוט מקשר בין הקונה הפשוט, שרק נכנס לקנות חולצה, לבין עולם שלוקח אופנה 'ברצינות': חיזוי טרנדים, זיהוי קהל היעד - ויצירה מחדש, בכל פעם, של תרבות אופנה ישראלית שקסטרו מתחזקת מעל 60 שנה.

קסטרו היו ככל הנראה הראשונים שהשכילו להבין שהאופן שבו הפכו וימשיכו להתחזק כרשת האופנה הישראלית האהובה והפופולרית ביותר לא מסתכם בלגרום לכמות הגדולה ביותר של ישראלים להיכנס לחנות ולקנות בגדים, אלא ביצירה ותחזוק שוטף של תרבות אופנה ישראלית אמיתית.

 

כל נדכבי היומרה האלה (וגם חום כבד) נכחו היום בתצוגת האופנה לסתיו-חורף 2013-2014 שקסטרו ערכו בגני התערוכה בתל אביב. סלבריטאים, עיתונאים ואושיות אופנה פקדו את ביתן 1 במיטב מחלצותיהם כדי לקבל מושג מקסטרו לגבי מה הם מתכננים עבורנו לחורף הקרוב. אז מה באמת?

 

 

 

 
 

המראות הראשונים שיצאו מתפאורת מכולות הפח הגדולות ישר אל המסלול השחור הממורק בישרו קודם כל על חורף אורבני וקודר מבחינת סקאלת הצבעים: שחור, לבן ואפור על גווניהם, ירוק זית ונגיעות של כחול עכור. ברקע, האלקטרוניקה של עופר מאירי ומטרופולין שלא הייתה יכולה להתאים יותר לרוח הדגמים.

 

בלטו במיוחד מעילי פארקה אוברסייזד, שקיבלו פרשנות גם בדגמי הגברים לאורך כל התצוגה. וכמובן, עוד אחד מהמוטיבים החזקים ביותר בתצוגה - הדפסי החיות - המנומר והזברה - שהתחילו לצוץ כבר הקיץ בחנויות וככל הנראה ישארו ואף יתחזקו עד החורף הקרוב. את אלה ליוו גם הדפסי המשבצות הקלאסיים, בניחוח הגראנג' של סוף שנות השמונים-תחילת הניינטיז. בלטו לטובה שילובים אמיצים יחסית של שילוב הדפסים וטקסטורות כמו מכנס ג'ינס כחול מנומר עם חולצת פלנל משובצת אדומה ועליה מעיל עור שחור, או מעיל פארקה אוברסייזד בצבע ירוק זית עם חצאית פאייטים זהובה.

 

בקונטרסט יפהפה לסגנון התעשייתי-קודר שקסטרו ביטאו בבאוטפיטים עצמם, השיער והאיפור עוצבו ברוח הוליווד הקלאסית של שנות ה-40 - שיער גלי נפוח ואיפור מעושן כבד, שגם רמז להרואין שיק של הניינטיז שחזרו בגדול וכאן כדי להישאר (לפחות לעוד עונה).

 

 

 
שילובים אמיצים: משבצות, עור, נמר ומעיל פארקה. חסר משהו?
 שילובים אמיצים: משבצות, עור, נמר ומעיל פארקה. חסר משהו?   צילום: יחצ 
 

בדומה לתצוגת החורף הקודמת שהציגו קסטרו, גם פה נכח הרבה שימוש בעור. אך אם לפני שנה הוא קיבל אינטרפטציה של גלאם אייטיזית, השנה השימוש בו יצירתי יותר: החל ממעילי ומכנסי עור בסגנון הפאנק והגראנג', דרך אוברול עור עם כיווצים שנלבש על חולצת פלנל אדומה, מגפוני קשירה עם עקב גבוה (שקרצו לעולם ה-BDSM והאופנה שלו) ועד חולצות ופוטרים עם אפליקציות של עור. המשחק שבין ההגראנג' ה'מטונף' והזרוק לבין הנוצץ (השיער והאיפור ההוליוודי, השימוש המושכל בפאייטים ושאר מנצנצים) הזכיר ניגוד דומה שהדי סלימן הציג לסתיו-חורף 2013-2014 לבית איב סאן לורן.

 

הגראנג'-מול-גלאם המשיך לרעיון קצת יותר אבסולוטי של כחול דנים וג'ינס. גם בעונות האחרונות הציגו קסטרו מערכות לבוש שכללו יותר מפריט ג'ינס אחד אבל הפעם הרעיון נמתח למחוזות מעט שונים: טלאי ג'ינס בגוונים שונים, מכנסי ג'ינס עם הדפסים, מכנסי עור בצבעי כחול-דנים, ושוב מעילי פארקה, הפעם  מג'ינס. שני הדפסים בולטים שולבו בחגיגת הג'ינס הזאת: הדפס האיילים הנורדי, שנראה בכל חור בחורף האחרון (ועם בוא הקיץ קיווינו שיחזור לסקנדינביה), וההדפס האצטקי וה-Ikat (הידועים כהדפסים אתניים או שבטיים) שהציפו אותנו בשני הקיציים האחרונים.

 

דקות  התהילה של הגברים

 

בשלב זה הגיעו דקות התהילה של קולקציית הגברים לעונה, שעד כה טופטפו בין דגמי הנשים. בניגוד לקולקציית הקיץ הנוכחי שלהם- בה הוצגו דגמים נועזים, כמו מכנסי סקיני כסופים ומכנסי גובלן פרחוניים, הפעם התעוזה הייתה פרקטית יותר ומכוונת לגבר הישראלי, שהוא שמרן לא קטן בכל הנוגע למה שהוא לובש.

 

הדגש בקולקציית הגברים של החורף של קסטרו לא הייתה על גזרות, לא על צבעים, ואפילו לא על ההדפסים החוזרים בקולקציה, אלא על השילוב ביניהם. כמו למשל מכנס הרמון בהדפס ikat בנגיעות צבע של אפור-ירוק-ורוד עם חולצת משבצות אדומה ומעיל עור שחור. גם שילובי הג'ינס, הדנים, העור וכמובן הדפסי החיות קיבלו ביטוי בגרסת הטסטוסטרון, אם כי באופן מתון יותר.

 

 

 
דגש על שילובים. קולקציית הגברים של קסטרו
 דגש על שילובים. קולקציית הגברים של קסטרו   צילום: יחצ 
 
 

ועכשיו דממה. גל על הבמה

פאוזה של שניה הפרידה בין ירידתו מהמסלול של אחרון הגברים לבין כניסה דרמטית של פרזנטורית קסטרו, גל גדות, לבושה בשמלת-מעיל לבנה ארוגה, מפוסלת וא-סימטרית, עוצרת נשימה כמעט כמו מי שלבשה אותה. כך קסטרו בישרו על פריט מפתח לחורף הקרוב: שמלות המעיל, שנרמזו בתחילת התצוגה כמעילי פארקה אוברסייזד ויקבלו גם אינטרפטציה מחוייטת ואלגנטית יותר.

 

זכינו למנוחה קלה מהגראנג' והאורבניות לטובת מה שבין קלאס הוליוודי של שנות ה-40 לבין יוקרה סבנטיזית (א-לה סדרת הטלוויזיה"דאלאס") - נובורושיות מודעת לעצמה, כפי שראינו לא אחת בתצוגות שונות, מבלומארין (המומחים לסגנון) ועד גוצ'י; סריג עם מִפתח וי עמוק בצבע שמנת בתוך חצאית עיפרון גבוהה ומנומרת, שמלת מעיל מעור בצבע קאמל ואחריה אוברול סטרפל מפוסל בהדפס מנומר כולו. פלטת הצבעים הקודרת הוחלפה בצבעים בהירים וצבעים חמים כמו חום-אדמה, שמנת והרבה אפור מחוייט. האדום הנועז והאייקוני, שעד שלב זה בוטא באקססוריז או באופן מרומז, נגלה פה בשיא תפארתו במכנסיים ושמלות.

 

 

 

 
עוצרת נשימה בשמלה לבנה. גל גדות
 עוצרת נשימה בשמלה לבנה. גל גדות   צילום: יחצ 
 

את התצוגה סגר המין החזק בגרסתו האלגנטיות: החליפות, בהן קסטרו מצטיינים תמיד, קיבלו בחן את נגיעות העונה: טלאים, משבצות וכמובן - המנומר. ולרגלי החליפות המודרניסטיות: סניקרס - טרנד עולמי חסר עוררין שכבר הספיק גם לתת אותותיו פה בארץ שביחד עם תפאורת המכולות התעשייתית נתנו לחליפות המחויטות  את הקונטקסט האורבני-קודר.

 

על אף הביקורות שהומטרו על קסטרו בתצוגות האחרונות לפיהן העתקת הטרנדים היא צפוייה ושטחית - קולקציית חורף 2013-2014 שקסטרו הציגו היום היא אקלקטית - אבל לא מפוזרת מדי. הטרנדים מהתצוגות של בתי האופנה הגדולים נכחו פה - אבל הם קודם כל עברו סינון והתאמה לקהל של קסטרו והקהל הישראלי בכלל. נראה שהם השקיעו מאמץ השנה בלהישאר נאמנים לקהל שלהם, בלי לנסות לכפות עליו רעיונות אופנתיים . למרות שתצוגת אופנה באה לשקף את החזון הפרוע יותר של רשת או של בית אופנה, קסטרו הצליחו להתקרב לאיזון שבין מה שעל המסלול ומה שעל הקולבים בסניפים. עכשיו רק נותר מבחן המציאות - הקהל הישראלי יחליט מה הוא מאמץ, ומה סתם מתאמץ. עד אז - עונת הרחצה ממשיכה.

 

 

 
סגרו את התצוגה - הגברים של קסטרו
 סגרו את התצוגה - הגברים של קסטרו   צילום: יחצ 
 
חגיגת ג'ינס
 חגיגת ג'ינס   צילום: יחצ 
 
הוליווד הקלאסית של שנות ה-40 - שיער גלי נפוח ואיפור מעושן כבד
 הוליווד הקלאסית של שנות ה-40 - שיער גלי נפוח ואיפור מעושן כבד   צילום: יחצ 
 
שימוש יצירתי בעור: אוברול  עם כיווצים על חולצת פלנל אדומה
 שימוש יצירתי בעור: אוברול עם כיווצים על חולצת פלנל אדומה   צילום: יחצ 
 
עוד שילובים אמיצים, חצאית פייטים ומעיל אוברסייד
 עוד שילובים אמיצים, חצאית פייטים ומעיל אוברסייד    צילום: יחצ 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by