בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
בית מעודכן: הטרנדים בעיצוב של סתיו 2013 
 
 פופים עשויים לבד    צילום: יחצ פיטרו    
עולם הבית |
 

ריהוט אלכסוני, חומרים טבעיים בטקסטיל ומטבחים ירוקים וידידותיים לסביבה - סגנונות העיצוב הכי בולטים שילוו אותנו גם ב 2014

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רגע לפני השנה החדשה שאלנו מומחים כיצד ייראה הבית שלנו. אילו חומרים חדשים יככבו בו, איך וכיצד תשתלב הטכנולוגיה בחלל, מהו הצבע האופנתי הבא, למה נרצה להחביא את מוצרי החשמל, והאם האופנה תמשיך לזלוג לבית. כל מה שצריך כדי להכין את הבית לשנה הקרובה ולפתוח אותה באווירה שיקית, נעימה ובסטייל.

 

 
עיצוב אלכסוני
 עיצוב אלכסוני   צילום: יחצ יפרח בן צבי 
 

ריהוט

המגמה הבולטת ביותר הינה משחק האלכסונים. אותם אלכסונים שאנו רואים על גבי ביגוד, טקסטיל, ריצופים, קרמיקות ועוד, מככבים כעת בדרך זו או אחרת על גבי הרהיטים עם קומפוזיציות מעניינות של קווים אלכסוניים שיוצרים עניין. אחת הדוגמאות היא, שולחן אוכל עגול בעל רגליים מיוחדות המהוות טוויסט עיצוב, כך שכל אחת פונה לכיוון אחר באופן אלכסוני. דוגמא נוספת הינה הספרייה הפיסולית פרי עיצובו, שהמדפסים שלה מגיעים בצורה אלכסונית והיא מהווה מפגש חומרים מעניין בין עץ למתכת טבעית.

 

החידוש הבולט ביותר בתחום העיצוב הינו כזה המכניס את עולם האופנה אל תוך הבית, לא רק מבחינת השראות, אלא גם בלקיחת מוטיבים שונים והלבשתם על פרטי ריהוט ואקססוריז ביתיים. כך למשל, המותג האיטלקי Dandy מציג תיקים המיועדים לאחסון מגזינים המעוצבים כתיקי נשים, קולקציית הספות והמיטות מדגם Alfred מבית המותג Gamma International, בעלות תפרים בולטים ומודגשים.

 

מגמה נוספת בתחום העיצוב של תחכום עיצובי תוך ניצול מקסימאלי של הפריט. הצרכן מחפש פתרונות מדויקים עבור צרכיו. כך לדוגמא ספת הלימוזין של המותג DANDY שמשענת היד שלה היא גם מקום לאחסון מגזינים. גם העורות ימשיכו לככב, עם מגוון רב של גוונים בעיקר אלו בעיבוד טבעי.

 

 
ספה עם פתרונות
 ספה עם פתרונות   צילום: יחצ אליתה ליוינג 
 
 

המגמה השולטת בתחום הטקסטיל היא חומרים טבעיים. הרבה מאוד פשתנים וכותנות באריגות וגימורים שונים המיועדים לריפוד רהיטים ולווילונות. הבדים הטבעיים מגיעים בצורתם המודרנית עם גימורים מיוחדים כגון קימוט עדין, עיצוב במראה תלת מימד, אריגות מיוחדות, רקמות וכמובן הדפסים מרהיבים. הצבעים שיבלטו בשנה הקרובה וכבר מראים את אותותיהם בעולם העיצוב הם גווני הוורוד והסגלגל הבהירים שמכניסים הרבה אור ואופטימיות לחלל הביתי.

 

 
הסגול מככב בטקסטיל בבית
 הסגול מככב בטקסטיל בבית   צילום: יחצ בית נוסבאום 
 

תאורה

קיימות מספר מגמות בתחום התאורה שהולכות וצוברות תאוצה. החשובה מהן היא מגמת הלד. התאורה החסכונית והירוקה, שהחלה את דרכה כתאורה טכנית בלבד הופכת להיות רלוונטית גם בגופי התאורה המעוצבים. המותגים השונים מבינים כיום את כוחה של תאורת הלד ולכן ניתן למצוא הרבה דגמים מקולקציות קודמות, שחודשו והוסבו לטכנולוגיה לד.

 

מגמה נוספת הינה של העיצוב המודולארי. המגמה בולטת במיוחד בקרב המותג VIBIA הספרדי. באפשרות הלקוח/מעצב/אדריכל לחבר מספר גופי תאורה יחד בהתאם לצרכיו, טעמו האישי וביתו ובעצם  לשחק עם גודל הגוף המתקבל, צבעיו ואופן פיזורו במרחב. גופים מודולארים אלו מיועדים בדרך כלל לתלייה כמקבץ על גבי הקיר ומאפשרים יצירת משחקים מעניינים ואינסופיים של אור וצל. לא עוד מוצר מובנה הנקנה ומושם בחלל הבית. מגמה אחרונה נוספת שתבלוט בשנה הקרובה, הינה של מיקום של מספר גופי תאורה זהים, אך בגדלים שונים, אחד ליד השני. מה שיוצר משחק מעניין בחלל.

 

 
תאורת לד בעיצובה של מעצבת הפנים דנה כהן וישקין
 תאורת לד בעיצובה של מעצבת הפנים דנה כהן וישקין   צילום: שי אפשטיין, פרוייקט אדריכלית דנה כהן –וישקין,עם תאורת לד של קמחי תאורה  
 

דלתות

מאחר והדלת היא חלון הראוה של הבית ושל החלל, גם בתחום זה קיימות מגמות שהולכות וצוברות תאוצה. המגמה החשובה ביותר הינה האומנותית .מדובר בטרנד הנותן לדלתות את הכבוד והמעמד לו הן ראויות בעולם העיצוב ומייצבן כפריט דקורטיבי ואומנותי לכל דבר. דלתות אלו, הרלוונטיות יותר לחוץ הבית מתאפיינות בעיצובים מקוריים ולא שגרתיים וכיצירות אומנות של ממש. בז'אנר דלתות זה ניתן למצוא פיתוחים מעניינים, שילובי חומרים, ציורים, זיגוגים דקורטיביים ואלמנטים נוספים.  

 

גם הטרנד הבוהמייני צובר תאוצה. זוהי מגמה שהולכת יד ביד עם עולם האופנה כפי שניתן לראות בפרסומות הרצות עכשיו בטלוויזיה בקרב רשתות האופנה הידועות בארץ ובחו"ל.

 

 
דלת סהרה אומנותית
 דלת סהרה אומנותית   צילום: יחצ רשפים 
 

מטבח

בעולם המטבחים המגמה החשובה היא החומר. הצרכן מחפש לחדש ולהתחדש והוא עושה זאת על ידי שילוב של מגוון חומרים במטבח אחד. השילוב יוצר עניין רב במטבח. חומר כמו הניולק שמספק ברק למטבח והינו ירוק וידידותי הפך להיות מבוקש, לצידו הפורנירים למיניהם וכמובן הקוריאן.

 

מגמה נוספת חשובה היא נושא המינימליזם. הצרכן מעדיף מטבח נקי, אך אם זאת חשוב לו מטבח פונקציונאלי וטכנולוגי. הפתרון לכך הוא באמצעות משחקי מחבואים במטבח שמאפשרים להעלים מהעין את מוצרי החשמל, כדוגמת קולט אדים נסתר, מעליות שמעלות ומורידות מסכים ומוצרי חשמל למיניהם, כיורים שנסגרים ומעלימים את הלכלוך, דלתות שמעלימות ארונות שלמים ומציגות חזית אחידה ועוד.

 

 
מטבח סמוי
 מטבח סמוי   צילום: יחצ דקור 
 

חדרי רחצה

המגמות העדכניות ביותר שישלטו בשנה הקרובה בתחום עולם הסניטריה וחדר הרחצה הן שימוש באריחי ענק לריצוף וחיפוי קירות, על מנת לספק לחלל מראה גדול ומרווח, עם דגש על עיצוב מינימליסטי. אריחי ענק בגודל 1מ' על 3 מ', או אפילו בגודל 1.5 מ' על 3מ', בגימור מאט או מבריק, יככבו גם בחללים קטנים ומוארכים. מגמה זו שהחלה באחרונה בעיקר בחללים ציבוריים כמו לוביים, מסעדות ובתי מלון, צוברת תאוצה גם בקרב המגזר הפרטי, בבתים ודירות קטנים.

 

מגמה נוספת הינה הטכנולוגיה שנכנסת לחדר הרחצה. אחת הדוגמאות היא, האסלה הממוחשבת של מעצב העל פיליפ סטארק, אותה עיצב עבור המותג DURAVIT. לאסלה שלט רחוק הבנוי כקובייה באמצעותו ניתן להוריד ולהרים את המכסה, לקבוע את טמפרטורת המים, כמות המים ועוד. טכנולוגיה נוספת שנכנסת לחדר הרחצה היא בצורת ראשי טוש מבית המותג Bossini האיטלקי, המצוידים במגוון גדג'טים כגון חיבור לנגן מוזיקה, נורות לד היוצרות אווירה, כיוונון המים כך שידמו ממטרי גשם, הפצת ריחות ארומתרפיים ועוד.

 

 
טכנולוגיה בחדר הרחצה
 טכנולוגיה בחדר הרחצה   צילום: יחצ HezI Bank 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by